Бувши центральним компонентом системи опалення, водонагрівач забезпечує безперервне тепло для опалення та гарячого водопостачання для ванної кімнати та кухні. Термін «резервуар гарячої води» часто використовують як синонім чи як загальний термін для різних резервуарів, навіть якщо той чи інший відносяться лише до нагріву води. Так, гідроакумулятор для води може бути побутовим, буферним або стратифікованим динамічним, розглянемо, як вони застосовуються та які в них переваги.
Застосування гідроакумуляторних баків для води
Акумулятор зберігає гарячу воду для використання у будинку. Бак гідроакумуляторний має два типи: резервуар, в якому може зберігатись гаряча вода для контуру опалення (називається буферним баком) та накопичувач гарячої води (ГВП) для використання на кухні та у ванних кімнатах.
На відміну від зберігання електроенергії, зберігання тепла – дуже простий і, отже, економічний спосіб. Накопичувальний бак особливо важливий у системі сонячного опалення, оскільки сонце не завжди світить. Устаткування гарантує, що сонячну енергію можна буде використовувати навіть уночі та у похмурі дні.
Для системи опалення не потрібно нічого, крім добре ізольованого контейнера та води. Якщо тепла багато, вода у баку нагрівається. Така ситуація, наприклад, із сонячною тепловою системою, особливо в сонячні дні. Тоді решта систем опалення можуть взяти перерву на кілька днів або тижнів. У сонячній тепловій системі теплоносій, нагрітий сонцем, протікає через теплообмінник у сонячному баку-акумуляторі та передає теплову енергію воді у баку-акумуляторі. Вночі та в похмурі дні будинок буде забезпечено гарячою водою.
Переваги використання гідроакумуляторних баків для води
Гідробак має ряд переваг свого використання. До них належать наступні.
- Великий потенціал економії. Ресивер для води має потенціал економії, який часто недооцінюється: середньостатистичне домогосподарство може використати сучасний балон, щоб скоротити свої витрати на кілька тисяч гривень на рік, а також уникнути викидів CO2. Підтримувати температуру в акумуляторі ефективніше, ніж щоразу нагрівати холодну воду, наприклад до 45°C.
- Достатнє виробництво гарячої води. Теплогенератори зазвичай призначені для використання з метою опалення. Це запобігає неефективному перевищенню об’ємів, що може призвести до невиправдано високих витрат на опалення. Однак це також означає, що теплової потужності замало для забезпечення великої кількості гарячої води в системі водопостачання для побутового споживання за короткий період часу. Для цього необхідні особливо потужні проточні нагрівачі або досить великі акумулятори місткістю кілька сотень літрів. Місткості для гарячої води також забезпечують надійне теплопостачання ванної кімнати та кухні, коли потрібна велика кількість гарячої води для побутового споживання.
- Мінімальний знос. Внаслідок зберігання гарячої води для побутового споживання або опалювальної води скорочується кількість запусків пальників у газових або дизельних котлах, а також уривчасті запуски в тепловому насосі. Це означає менший знос і, отже, триваліший термін служби теплогенератора.
Таким чином, обрати найкращий пристрій буде нескладно, знаючи варіанти їх застосування та переваги використання.