Голоси, які ніколи не зазвучать: у Переяславі вшанували пам’ять вбитих росією дітей

4 червня – Міжнародний день невинних дітей, жертв агресії та День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Цього дня Переяслав долучився до Всеукраїнської акції «Голоси дітей», повідомляє Proslav.

Голоси, які ніколи не зазвучать: у Переяславі вшанували пам'ять вбитих росією дітей
Голоси, які ніколи не зазвучать: у Переяславі вшанували пам’ять вбитих росією дітей

Всеукраїнську акцію «Голоси дітей» ініціювала перша леді Олена Зеленська, закликавши вішати на дерева дзвіночки, як символ голосів дітей, життя яких обірвала жорстока війна. Третій рік поспіль до акції долучаються багато українських міст і Переяслав не виключення.

У сквері «Серце Переяслава» встановили арку, оздоблену живими гілками дерев, на яких розвісили сріблясті дзвіночки. Вшанувати загиблих маленьких українців зібралися представники влади, працівники відділу культури, соціальних служб, освітяни та небайдужі жителі громади.

Вже на початку меморіального заходу присутні не могли стримати сліз: вихованці студії конферансу «Акцент» Переяславського ЦКМ озвучили історії дітей, голоси яких більше ніколи не пролунають. Розповіли про те, що вони любили, про що мріяли і як обірвалися їхні життя.

8-річна Поліна Тутунжи загинула в Маріуполі 16 березня 2022 року. 9-річна Аліса Перебийніс потрапила під ворожий мінометний обстріл, коли з родиною намагалася евакуюватися з Ірпеня 6 березня 2022 року. Брати Артем, Єгор та Кирило Прийменки загинули разом з мамою, татом і бабусею в Сумах 7 березня 2022 року, коли на їхній дім впала російська бомба.

–  Сьогодні вся країна чує тонкий передзвін – у пам’ять про дітей, яких вбила росія. Передзвін пронизливий і болючий – як звук дитячого сміху, якого вже ніколи не почують батьки. A передзвін лунає все пронизливіше, бо щодня у нього вплітаються нові загиблі дзвіночки-голоси. Немає значення, чи загинули саме тут діти, – це все наші діти. Вінницька дівчинка однаково болить Львову й Одесі. Київський дідусь, що безмовно сидить над тілом онучки, – сльози всієї країни, – сказала ведуча Влада Черненко.

Від початку повномасштабного вторгнення понад 600 дітей загинули і понад 1420 дістали поранення по всій Україні. Такі цифри оприлюднили в заяві Представництва ООН в Україні, опублікованій до Міжнародного дня захисту дітей. Доля 2021 дитини невідома. Понад 19,5 тисяч дітей депортовані чи примусово вивезені до росії. Однак реальна статистика, ймовірно, набагато страшніша.

– Ці діти – це міг би бути повноцінний ліцей у великому місті, це діти, які могли б стати десятками освітніх закладів в різних громадах. Ці діти вивчили різними мовами прохання: «Закрийте небо». Але дорослі, на жаль, не чули, які мали б почути першими. Все, що ми можемо зробити для них – це молитися, щоб Бог прийняв їхні душі. Все, що ми можемо зробити для дітей, які живі, – щоб Україна перемогла. Тільки так у нас є шанс на майбутнє, – наголосила заступниця міського голови Оксана Степаненко.

Панахиду за загиблими дітьми звершив настоятель Вознесенського храму отець Михайло. Після чого всі присутні долучилися до Всеукраїнської акції «Голоси дітей» і залишили на гілках дерева паперових янголиків, які нагадують про душі українських дітей, і дзвіночки – їхні голоси, які вічно звучатимуть у серцях українців. До пам’ятника дітям-в’язням концтаборів біля Переяславської гімназії №2 поклали квіти.

Нагадаємо, біля Дуба української нації встановили табличку та висадили «Шевченкову вербу»: у Переяславі провели еко-культурний захід «Говорять дерева».

Exit mobile version