Українське представництво природоохоронної організації Greenpeace повідомило, що через підрив Каховської ГЕС затоплено 32 об’єкти з хімікатами, нафтою та бензином, передає Proslav.
За їх словами, це може призвести до витоку хімікатів, нафти й бензину.
Які результати дослідження
Greenpeace провело дослідження на основі супутникових даних. Результат невтішний: було затоплено нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади – сукупно 32 об’єкти.
Також, за попередньою інформацією, щонайменше 150 тонн моторного мастила витекло у воду в перші дні катастрофи.
«Навіть невеликої кількості хімікатів достатньо, щоб забруднити ґрунт і водойми, і, як наслідок, – доступ до чистої води буде ускладнений для багатьох людей», – зауважили в організації.
У Greenpeace підкреслюють, що особливо сильне забруднення може спричинити затоплення промислових зон, звідки хімікати будуть змиватися вниз за течією, забруднюючи Чорне море та прибережні райони.
Які наслідки для екології регіону
У природоохоронній організації наголошують, що наслідки для водних організмів у Каховському водосховищі та річці Дніпро будуть величезними. Це негативно вплине на середовище проживання риб, птахів, земноводних і тварин загалом, а також забруднить їхній ареал проживання.
«Там, де вода зараз відступає, потрібно очікувати масштабного забруднення продуктами нафтопереробної галузі та промислової і побутової хімії», – заявив хімік німецького представництва Greenpeace Манфред Сантен.
За його словами, необхідно також дослідити забруднення важкими металами. Ґрунти та водойми можуть бути непридатними для виробництва харчів і як джерела питної води протягом багатьох років, якщо їх не контролювати й за необхідності не відновлювати як слід.
Нагадаємо, Proslav поспілкувався з переселенкою з міста Олешки. У інтерв’ю вона розповіла, що росіяни не дозволяють волонтерам надавати допомогу постраждалим у затопленому місті.
Тим часом розповідаємо про перелік благодійних фондів та ініціатив, які допомагають постраждалим від підриву Каховської ГЕС.