Хто матиме право на відстрочку від мобілізації згідно з новим законопроєктом

Урядовий законопроєкт №10378 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, воєнного обліку та проходження військової служби» уточнює, хто не підлягає мобілізації та має право на відстрочку, передає Proslav.

Хто матиме право на відстрочку від мобілізації згідно з новим законопроєктом
Хто матиме право на відстрочку від мобілізації згідно з новим законопроєктом

Тепер над проєктом закону працюватимуть парламентарі, попереду – розгляд у комітетах та голосування у двох читаннях.

Хто матиме право на відстрочку

У пояснювальній записці законопроєкту вказується, що право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають особи з інвалідністю І чи ІІ групи, або особи, які тимчасово не придатні.

Також право на відстрочку отримують чинні народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Крім того, законопроект пропонує звільнити від призову на військову службу наступні категорії громадян:

Зазначається, що не підлягають призову чоловіки і жінки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час антитерористичної операції.

Законопроєкт встановлює, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом двох років з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільнені зі служби в запас. Також не підлягають призову військовозобов’язані, які проходили військову службу і були звільнені в запас у зв’язку зі звільненням з полону. Ці категорії осіб можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Під призов протягом шести місяців не підлягають військовозобов’язані з числа громадян, звільнених від строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Також, згідно з документом, право на відстрочку від призову будуть мати державні службовці, працівники Бюро економічної безпеки України, Державної виконавчої служби України та прокуратури.

У законопроєкті пропонується надавати можливість військовослужбовцям, яких звільнили з полону, відпочити та пройти відновлення шляхом під час додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів.

Також пропонується залучати органи місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, військово-цивільних і військових адміністрацій, підприємств, установ та організацій до активної участі в заходах проведення мобілізації, зокрема, під час оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку під час мобілізації, до збірних пунктів і військових частин.

У документі також уточнюються обов’язки громадян України щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Зокрема, згідно з законопроєктом громадяни зобовʼязані проходити медичний огляд і лікування в лікувально-профілактичних установах згідно з рішенням військово-лікарської комісії, ставати на військовий облік за місцем перебування в разі переїзду під час проведення мобілізації, з’являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і військових частин після оголошення мобілізації, мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що засвідчує особу, який пред’являють на вимогу згідно із законом.

Нагадаємо, новий законопроєкт про мобілізацію пропонує зменшити призовний вік та блокувати ухилянтам рахунки.

Exit mobile version