З 8 квітня 2023 року КП КОР “Переяслав-Хмельницьктепломережа” припинила опалення будинків та приміщень соціальної сфери в місті Переяслав та селі Циблі Бориспільського району, хоча виконавчий комітет Переяславської міської ради прийняв рішення завершити опалювальний сезон 14 квітня 2023 року.
Чому так сталося керівниця тепломережі Наталія Поліщук розповіла для Proslav.
“Для виробництва 90% теплової енергії на підприємстві використовується природний газ. Договорами на постачання природного газу підприємству було передбачено його постачання лише до 31 березня 2023 року включно. Тобто, у квітні 2023 року постачання газу не передбачалося”, – пояснює пані Наталія.
30 березня Постановою КМУ від 30.03.23 №277 було подовжено ПСО та виділено номінації Мінінфраструктурою на квітень.
“У 2020 та 2021 році опалювальний сезон закінчувався 1 квітня і лише у 2022 році опалювальний сезон був продовжений. Згідно з постановою, ліміт на квітень 2023 року розраховувався як середньоарифметичне значення обсягу використаного газу за останні 3 роки. Відповідно до наших обставин, ми отримали недостатню кількість газу за тарифом для населення для продовження опалювального сезону до 14 квітня”,– зауважує керівниця.
Також вона додає, що опалювальний період може закінчуватися, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує +8 градусів Цельсія і з 5 квітня фактична середньодобова температура не опускалась нижче позначки +9,3 градусів, тож за цих обставин були підстави закінчувати опалювальний сезон раніше 14 квітня.
Ми запитали, чи у квитанціях на оплату не доведеться платити за 14 днів квітня замість 7
“За квітень 2023 року нарахування за послугу теплопостачання буде проводитися за 7 днів (з 1.04 по 7.04) включно при середньомісячній температурі 8,2 градуси тепла”,- пояснює Наталія Поліщук.
Вона просить споживачів з розумінням віднестися до ситуації, що виникла і потребою економити природні ресурси.
Нам надали повне пояснення, яким Proslav ділиться з вами.
Як в цілому пройшов опалювальний сезон? Чи був він найважчим і чи впоралася тепломережа з викликами?
“Спочатку було важко. Як і кожного року були негаразди при запусках, але ми все робили вчасно і жоден будинок не був без опалення цієї зими”, – коментує головний інженер КП КОР “Переяслав-Хмельницьктепломережа” Семенко Олександр.
“Найважче було при відключеннях електропостачання. Ми просили не відключати котельні від електроенергії, бо ми є обʼєктами критичної інфраструктури, але відключення все ж були. Натомість нам вдалося купити кілька генераторів для котелень. Дякуємо міському голові Переяслава, що нам дали у користування генератор на причепі, який забезпечував електроенергією котельню на вулиці Героїв Дніпра. Університет також дав свій генератор для котельні. Ми всі працювали дуже дружньо, щоб люди отримували тепло”, – говорить керівниця тепломережі
“По нашій вині будинки не стояли без опалення, бо ми дуже гарно підготувалися”, – доповнює інженер.
Ми знаємо, що у КП КОР “Переяслав-Хмельницьктепломережа” є борг. Яка зараз його сума та з чого він виник?
“Зараз близько 10 мільйонів гривень це борг населення. Є десь 300 постійних боржників, які не хочуть платити. Ми пропонуємо всім укласти договір реструктуризації боргу, щоб люди все ж змогли оплатити уже надані послуги”, – коментує Наталія Поліщук.
Вона доповнює, що є і споживачі у яких суми боргу перевищують 50 тисяч гривень, але підприємство відкрите до діалогу: “Якщо споживачі навідріз не хочуть платити, ми вимушені передавати ці справи у суд. У цих випадках боржникам доводиться платити ще судовий збір і в результаті все одно оплачувати послуги”.
В цілому пані Наталія вдячна споживачам і стверджує, що щомісячно повністю оплачують послуги 90-95% споживачів.
Варто додати, що у приміщенні підприємства (вулиця Івана Мазепи, 33, Переяслав) є каса, де споживачі можуть без комісії оплачувати послуги теплопостачання.