Коли в Україні почне збільшуватися світловий день: народні прикмети зимового сонцестояння

Зимове сонцестояння у 2024 році в Україні варто чекати вже 21 грудня. З 11:21 світловий день поступово почне збільшуватися. У які прикмети зимового сонцестояння вірили українці та інші народи світу, переповідає Proslav.

Коли в Україні почне збільшуватися світловий день: народні прикмети зимового сонцестояння
Коли в Україні почне збільшуватися світловий день: народні прикмети зимового сонцестояння

Прикмети зимового сонцестояння в Україні

В Україні із зимовим сонцестоянням пов’язують багато прикмет, зокрема:

Прикмети зимового сонцестояння в Європі

У вікінгів (Скандинавія) святкували Йоль – свято повернення сонця. Запалювали велике «Йольське поліно», яке повинно було горіти кілька днів. Це символізувало захист від темряви та злих духів. А за кольором диму передбачали майбутній врожай.

За кельтськими традиціями, зимове сонцестояння було частиною свята Імболк. Вони прикрашали дуби, які вважали священними, гілками омели. Якщо в день сонцестояння йшов дощ, вважалося, що весна буде багатою на дощі.

Прикмети зимового сонцестояння в Азії

У Китаї день зимового сонцестояння має назву свято Дончжі. Вважається, що саме в цей час інь (темрява) досягає піку, після чого починає посилюватися ян (світло). Люди готували особливі страви, такі як тан’юань (клецки з рисового борошна), що символізували єдність і гармонію.

У Японії цього дня прийнято їсти кабачки та приймати гарячі ванни з цитрусовими плодами (юдзу), щоб зігрітися та прогнати хвороби.

Прикмети зимового сонцестояння у народів Північної Америки

У корінних народів Америки день сонцестояння вважався святом оновлення. Люди проводили танці біля вогнищ і просили духів природи про захист і достаток.

Водночас розповідаємо про різдвяні традиції в Україні. Більше про це – за посиланням.

Exit mobile version