На даний момент законопроєкт, який вказує на те, чи можна купити криптовалюту в Україні та легально працювати з активами, перебуває ще на стадії доопрацювання. Тим не менш, користувачі можуть вільно торгувати цифровими монетами на біржах та сплачувати податки з доходів, наприклад, як від цінних паперів. Крім класичного трейдингу криптовалют, є безліч інших інструментів, включаючи криптокредитування.
Крипто-займ сьогодні популярний як серед позичальників, так і серед кредиторів. Інвестори можуть розкривати потенціал своїх валют, використовуючи їх як заставу. Незалежно від типу платформи для оформлення кредиту, ви повинні заздалегідь вивчити умови. Блокчейн-технологія зробила кредити в криптовалюті потужним інструментом для трейдерів та інвесторів.
Плюси запозичення криптовалюти
Перед поданням заяви на оформлення криптокредитування із забезпеченням у вигляді цифрових монет рекомендується оцінити всі нюанси. Основні переваги, які пропонує Біткоїн-позика або кредит в іншій крипті:
- Низькі відсоткові ставки. Майданчики, спеціалізовані на криптовалютному кредитуванні із заставою у якості цифрових активів, зазвичай, передбачають річні відсоткові ставки, виражені однозначними числами. Ви можете взяти кредит в криптовалюті і платити за ним менше, ніж розмір ставок за кредитними картками та незабезпеченими споживчими позиками.
- Відсутність перевірки кредитоспроможності. І якщо в банківських системах цей пункт є обов’язковим, то з криптою подібне не потрібно. Позика криптовалютою стане чудовим рішенням для користувачів, які не мають кредитної історії або не можуть підтвердити свої доходи.
- Швидке схвалення заявки. Ви можете отримати криптокредит не просто того ж дня, а практично миттєво. Це один із швидких способів, як купити Dogecoin, Bitcoin та інші монети, не продаючи свої активи.
Ризики використання криптопозики
Насамперед варто враховувати ліміти запозичення. Більшість майданчиків видають суму позики у вигляді до 50% вартості заставної крипти. Однак можна зустріти сервіси, у яких показник може сягати до 90%. Кредитні кошти нараховуються у вибраній криптовалюті. Що ще потрібно знати:
- Ризик маржинальної вимоги.
Ціна Dogecoin, Ethereum або інших монет схильна до волатильності. Якщо котирування заставних активів обваляться, користувачеві потрібно буде внести додаткову крипту, щоб підтримати свою заставу. Крім того, платформа може продавати деякі ваші активи, щоб знизити співвідношення кредиту до вартості. Тому важливо постійно моніторити на DOGE ціну та курс інших монет, які ви використовуєте у кредитуванні.
- Заблоковане забезпечення.
До погашення кредиту ви не зможете користуватися валютою, яка застосовувалася у якості застави, для платежів чи угод. Протягом всього терміну дії позики вам недоступна екстрена ліквідація або продаж для обмеження збитків.
- Короткострокові позики в крипті.
Виходячи з сервісу, терміни погашення кредиту можуть змінюватися найчастіше в діапазоні від 90 днів до 12 місяців. Оцініть заздалегідь, чи відповідає період погашення вашим можливостям та потребі у кредиті.
- Прийнятність активів.
Не вся крипта може використовуватися для застави. Якщо монети немає в списку доступних, ви можете здійснити обмін на відповідний варіант.
Крім іншого, позика в криптовалюті передбачає, що користувач постійно відстежує нормативну базу і будь-які зміни на крипторинку. Це дозволить приймати виважені рішення під час оформлення забезпечених криптокредитів.