Магучіх, Геращенко і Кохан завоювали для України золото і дві бронзи на Олімпійських іграх-2024

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх завоювала золоту медаль на Олімпійських іграх в Парижі. Бронзову медаль здобула легкоатлетка Ірина Геращенко. Вона розділила третє місце з австралійкою Елеонор Паттерсон. Бронзу Україні у метанні молота приніс Михайло Кохан, повідомляє Proslav з посиланням на BBC.

За золото з Ярославою Магучіх до останнього змагалась австралійка Нікола Оліслагерс. Обидві спортсменки взяли висоту 1.98 метри. Боротьба між ними продовжилася на висоті 2.00 метри. Магучіх підкорила її з першої спроби, а Оліслагерс – з третьої. З планкою на висоті 2.02 метри Оліслагерс не впоралася, і Ярослава стала олімпійською чемпіонкою 2024! Магучіх перенесла останню спробу на 2.04 м, але планка не встояла.

Ярославі Магучіх 22 роки, вона родом з Дніпра. На попередніх Олімпійських іграх в Токіо вона завоювала бронзову нагороду, а до змагань підійшла як чинна чемпіонка світу та володарка світового рекорду.

Крім того, скарбничка синьо-жовтих поповнилася двома бронзовими медалями – Ірини Геращенко (стрибки у висоту) та Михайла Кохана (метання молота). Ірині Геращенко 29 років, це її перша олімпійська нагорода. Вона не змогла взяти висоту 1.98 м, але стрибок на 1.95 м дозволив їй отримати бронзу. Михайлу Кохану 23 роки, це його перша олімпійська нагорода.

Також у фінал вийшов боксер Олександр Хижняк, гарантувавши собі як мінімум срібну медаль.

Раніше українські шаблістки вибороли командне золото, срібло взяв Сергій Куліш, бронзу – Ольга Харлан.

У медальному заліку в лідери вийшли США, отримавши 71 нагороду (19 золотих, 26 срібних, 26 бронзових). До топ-5 також входять: Китай (19–15–11), Франція (12–14–18), Австралія (12–11–8), Великобританія (10–12–15).

У збірної України в активі – 6 медалей (2–1–3) та 17-те місце у медальному заліку.

Як Магучіх побила світовий рекорд

В березні 2022 Магучіх виграла чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні. Вона стрибнула на висоту в 2,02 метрів і здобула золоту медаль. Раніше Магучіх ставала чемпіонкою Європи у приміщенні у Торуні, Польща.

В липні цього року на змаганнях Діамантової ліги у Парижі українська легкоатлетка становила світовий рекорд із стрибків у висоту – 2,10 метрів. За останні 36 років ніхто із жінок не стрибав вище.

Останній рекорд із жіночих стрибків у висоту – у 2,09 метрів – встановила 1987 року болгарка Стефка Костадінова. Їй належить і попередній рекорд у 2,08 метрів.

Магучіх побила один із так званих “вічних рекордів”. Більшість “вічних” рекордів, які не могли побити десятиліттями, були встановлені в середині-кінці 80-х років ХХ сторіччя. Тож вважалося неймовірним, що хтось може побити рекорд із стрибків Стефки Костадінової, який тримався 36 років.

Нагадаємо, у Переяславі відбувся відкритий чемпіонат Київської області з веслування на човнах «Дракон»: серед організаторів – тренер ДЮСШ Володимир Буряков.