Материнська плата ПК: типи, як вибрати

 ПК складається з різних елементів, і одним із них є материнська (системна) плата. Вона буває кількох видів, тому з ними слід уважно ознайомитись, адже практично перед кожним користувачем може виникнути необхідність їх придбання. Купити хорошу материнську плату у Києві можна в інтернет-магазині комп’ютерів https://artline.ua/uk Artline.

Типи та вибір


Основою будь-якого комп’ютера є материнська плата, і перш, ніж вибирати її, слід з’ясувати, який тип підтримуваного процесора, які периферійний підключатимуться до ПК, який розмір пам’яті буде введений в роботу, і які функції підтримуватимуться.


Дані плати поділяють такі групи:

 • сучасні;
• застарілі плати (вони практично не популярні);
інші варіанти (побутові, серверні, промислові).
При покупці варто орієнтуватися на сучасні типи даних елементів, але також враховується кілька інших параметрів.


Підтримка процесора (CPU)


На будь-якій материнській платі обов’язково є тип процесорного сокету. Він визначає фізичну упаковку процесора (Intel, AMD), яку можна встановити. Також чіпсет допоможе зрозуміти, які процесори сумісні з материнською платою. Однак бажано заздалегідь з’ясувати, який процесор буде встановлений на ПК, перед тим, як вибирати даний елемент.

Параметри

 Є всього 5 основних варіантів даних плат, це:
• ATX. Даний варіант рекомендується для початківців та досвідчених користувачів ПК, і часто він має близько 5 слотів PCI та (або) PCI-Express. Параметри становлять близько 30×25 см;
• Micro ATX. Цей тип можна придбати для ПК, який використовується для вирішення основних завдань. За потреби можна підключити додаткові карти розширення (до 6 шт.);
• Міні ITX. По суті це невелика і трохи зменшена версія ATX, тому і використовується вона в тих же сферах, де і ATX;
• Flex ATX. Вона відрізняється невеликою вартістю, тому що не має високої продуктивності. Ставиться вона переважно на досить «слабкі» ПК. Має 3-4 слоти розширення;
• NLX. Цей тип рідко можна побачити у вертикальних блоках, але він може використовуватися і для звичайних комп’ютерів. Є три слоти розширення, і можна прив’язати карту – розширювач, завдяки чому з’являються додаткові слоти.

 Дисковий простір


Чіпсет допомагає зрозуміти не тільки, який тип процесора можна ставити з тією чи іншою материнською платою. Крім того, по ньому стає зрозумілою максимально можливу швидкість пам’яті та її модель. Також від розміру дискового простору залежить загальна кількість слотів, а також довжина та ширина плати.

Exit mobile version