Міфи серіалу HBO «Чорнобиль»: інженер-атомник Володимир Шовкошитний розкрив справжню причину вибуху четвертого реактора (відео)

Володимир Шовкошитний – видатний письменник сучасності, видавець, державний та громадський діяч, народний депутат України І скликання. А ще він – інженер-атомник, який був ліквідатором аварії на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС. Правдиві деталі найбільшої техногенної катастрофи 20 століття з перших уст дізнавався Proslav.

Міфи серіалу HBO «Чорнобиль»: інженер-атомник Володимир Шовкошитний розкрив причину вибуху реактора

«Атомний» стаж Шовкошитного налічує майже дванадцять років, півтора з яких він керував групою ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Протягом чотирьох років народний депутат України Володимир Шовкошитний займався вирішенням чорнобильських проблем на парламентському рівні та був одним із головних авторів Чорнобильського законодавства.

Володимир Шовкошитний був президентом найавторитетнішої світової організації «Союз Чорнобиль», яку привів до ООН і зробив її офіційним консультантом.

Одиниці людей в Україні більш утаємничені в проблеми Чорнобиля, ніж він. Володимир Федорович до секунд дослідив розвиток аварії на рівні фізичних процесів в активній зоні реактора, коли працював над книгою «Чорнобиль: я бачив».

В інтерв’ю Proslav Володимир Шовкошитний розповів про своє сприйняття Чорнобильської катастрофи. Про те, як захистив диплом по реактору РВПК-1000 напередодні трагедії, як отримав високе опромінення під час ліквідації, чому радянська влада приховувала факт аварії й затримувала евакуацію.

Крім того, спростував міфи, які показали у серіалі «Чорнобиль» від HBO. Зокрема, про справжню причину вибуху: «Реактор РВПК розробляли як військовий реактор для напрацювання плутонію для ядерної зброї». Володимир Федорович переконаний: якби реактор мав іншу конструкцію, такої катастрофи б не сталося.

Дивіться повну розмову з Володимиром Шовкошитним за посиланням.

Нагадаємо, «До нас у лікарню привозили обгорілих хлопців-ліквідаторів, радіація з них пихтіла»: у Переяславі вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

Exit mobile version