Мінус 790 окупантів, 10 БПЛА та гелікоптер – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 29 грудня

Триває 309 доба боротьби українського народу проти російських окупантів. Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка, Андріївка, Площанка і Червонопопівка Луганської області та Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Підгородне, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Авдіївка, Красногорівка, Мар’їнка та Побєда на Донеччині.

Мінус 790 окупантів, 10 БПЛА та гелікоптер – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 29 грудня

БОЙОВІ ДІЇ

«Росіяни воюють пропагандистськи. Вони враховують не тільки військові моменти, а й ті, на яких вони можуть грати. Наразі для них так само, як і для нас, важливим є саме Бахмут, бо це — східна фортеця. Ми знаємо, що це дуже міцна українська фортеця, і для них дуже важливо її зруйнувати».

Ворог намагається концентруватися на якійсь одній ділянці фронту й не розтягуватися, бо не може зламати українську оборону. Наразі довжина фронту складає понад 2500 кілометрів, якщо ж говорити про активний фронт, де постійно ведуться активні бойові дії, то це 1300 кілометрів.

Станом на ранок 29 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 29.12 орієнтовно склали

Найбільших втрат противник зазнав на Лиманському та Бахмутському напрямках.

Зазначається, що в останні дні рф посилила лінію фронту в районі Кремінної Луганської області на тлі збільшення тиску з боку українських сил.

«Цей район є важливим з точки зору логістики для російського фронту на Донбасі, також це значуще місто Луганської області. Кремль стверджує, що “звільнення” цього регіону є ключовим виправданням для війни».

«Кремінна є воротами до двох набагато більших міст поблизу, Сєвєродонецька і Лисичанська, важливих промислових центрів Донбасу. Взяття міста та інших населених пунктів поблизу розширить плацдарм для українських військ у регіоні та дасть їм контроль над основними дорогами, що ведуть до Сєвєродонецька та Лисичанська».

Втрати окупантів змушують російських військових у районі Бахмута використовувати штурмові групи чисельністю до від 10 до 15 осіб.

Подібне вже відбувалося у серпні на Херсонщині. Тоді російські окупаційні війська також «помітно деградували» від ротних та батальйонних тактичних груп до окремих загонових груп.

Крім того, темпи просування російських військ у районі Бахмута останнім часом сповільнилися на тлі дефіциту особового складу і боєприпасів, що зростає. 

В ISW наголошують, що російське просування в районі Бахмута буде й надалі сповільнюватися, а можливо, і взагалі зупиниться, якщо війська, які там перебувають, не отримають найближчим часом істотного підкріплення в живій силі та боєприпасах.

Починаючи від вересня з питаннями про здачу звернулися приблизно 4500 росіян. 

ПОСЛАННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Учора глава Української держави звернувся із посланням до народних депутатів щодо зовнішнього і внутрішнього становища України у наступний рік. 

У залі були також присутні: уряд у повному складі, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, Іноземні дипломати, військові, члени родин загиблих героїв.

Головні тези

Ми маємо домовитися зараз поміж собою: ми всі – у цій залі, в Україні, у нашому народі:

Пункт перший – єдність

Другий пункт – це безпека

Це включає в себе різні компоненти роботи:

Ми маємо зробити так, що коли у світі бачитимуть синьо-жовтий український прапор, то знатимуть, що це і про свободу, і про людей, у яких є міцний дім і яким завжди допоможуть – що б не сталося з ними.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Частка тих, хто не хотів би відновлення СРСР, на Півдні та Сході країни (відповідно 72% і 81%) дещо нижча, ніж на Заході (93%) і в Центрі (89%), однак у всіх регіонах супротивники відновлення СРСР становлять переважну більшість. 

На допомогу Україні сьогодні працює ціла енергетична коаліція.

Тільки за останні два тижні вдалося досягти таких домовленостей:

Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Україна вже закупила близько 1400 безпілотників, переважно розвідувальних. Після задоволення потреб у розвідувальних дронах наступним етапом стане розробка та закупівля ударних безпілотників.

«Уже зараз можу сказати, що в лютому-березні ситуація з безпілотниками кардинально зміниться».

У Мінінфраструктури повідомили, що судна везуть продовольство до країн Африки, Азії та Європи.

Водночас ключовою перешкодою в роботі «зернового коридору» залишається гальмування з боку рф під різними приводами інспекції суден в Босфорі. Це призвело до стабільної черги в 90+ суден, мільйонних збитків вантажовласників, недоекспорту мінімум в 5-6 млн тонн упродовж року.

Окрім зменшення кількості інспекційних груп, російська сторона вдалася до тактики затягування часу самих інспекцій через вимоги перевіряти параметри суден, які не регламентуються документами СКЦ та не мають жодного відношення до предмету перевірки. Через такі дії скорочується кількість флоту, який рухається під завантаження українською агропродукцією.

Станом на 27 грудня в Босфорі на інспекцію очікували 96 суден, із них 71 — на вхід до портів, а 25 — вже завантажені агропродукцією. Щоденно відбувається тільки 6 із 10 запланованих інспекцій. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

«Кремль, імовірно, продовжить фокусувати свої претензії до Заходу та ігнорувати Україну як суверенне утворення на підтримку поточних інформаційних операцій, спрямованих на те, щоб змусити Захід піти на випереджувальні поступки і чинити тиск на Україну для ведення переговорів». 

Зазначається, що Москва зображає Україну як «західного пішака», що не володіє реальним суверенітетом, щоб усунути українських чиновників від майбутніх прямих переговорів і замість цього представити переговори з росією як обов’язок західних чиновників.  

Водночас аналітики ISW вважають, що насправді Кремль не зацікавлений у серйозних перемовинах, які призвели б до остаточного врегулювання війни в Україні, а натомість прагне тимчасового припинення бойових дій, що дало б йому змогу поповнити свої збройні сили для подальших дій.

Зокрема, у розробленому кодексі поведінки депутатів пропонується не оприлюднювати фото предметів розкоші, мандрівок і відвідування ресторанів. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Разом із ракетними комплексами США передали перші партії енергетичного обладнання, яке вже доставлене в зараз в Україну, де фахівці використовують його для ремонту пошкодженої інфраструктури.

Організація закупила близько 480 електрогенераторів і вже доставила 196 з них в Україну для стабілізації енергетичної інфраструктури.

«Ми робимо найбільший внесок серед країн ЄС у цій сфері. Те ж саме стосується евакуації поранених і постраждалих. Ми вже евакуювали 600 осіб, багато з яких були важко поранені й зараз отримують найкращу медичну допомогу в Німеччині».

Як зазначив заступник голови Польського фонду розвитку (PFR) Бартош Марчук, приблизно zł10 млрд (близько $2,3 млрд) – це надання зброї, ще zł10 млрд (близько $2,3 млрд) – допомога простих поляків.

Крім того, zł6 млрд (близько $1,4 млрд) було виділено на допомогу українцям із бюджету Польщі, а допомога органів місцевого самоврядування і неурядових організацій також становила приблизно zł10 млрд ($2,3 млрд).

Він нагадав, що коли у 1980-ті роки СРСР допоміг його країні відбити південноафриканське вторгнення завдяки постачанню озброєнь та боєприпасів, ангольці були дуже вдячні Москві. 

Однак Лоренсу наголосив, що його народ воював проти загарбників, тож інші мають таке саме право, і тому «ми не розуміємо, як ті люди, які допомогли нам воювати проти інтервентів, зараз окупували частину сусідньої держави».

«Суверенна держава сама визначає свою зовнішню політику, і, будучи суверенною державою, ми маємо засудити анексію регіонів України». 

Exit mobile version