Мінус ще 480 окупантів, 17 танків та 30 ББМ – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 26 жовтня

Триває 245-й день повномасштабної неспровокованої війни, яку розв’язала росія проти України. Наші захисники по всьому фронту продовжують контратакувати й не дають можливості окупантам оговтатися після масштабного розгрому на Харківщині та серйозних втрат на Херсонському напрямку. 

Мінус ще 480 окупантів, 17 танків та 30 ББМ – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 26 жовтня

Наразі противник намагається вести наступальні дії тільки на Бахмутському та Авдіївському напрямках, де наші захисники успішно відбивають атаки, знищуючи ворожу техніку та живу силу у вигляді регулярних військових, «вагнерівських» найманців і мобілізованих росіян.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 26.10 орієнтовно становлять:

Дані уточнюються.

Як приклад наводяться дані про втрати росіїсеред вертольотів Ка-52 “Алігатор”. З моменту вторгнення в Україну було зафіксовано щонайменше 23 підтверджені втрати цихударних вертольотів, а це становить понад 25% діючого парку російських ВПС, який налічує 90 таких машин.

«Росія все ще не в змозі підтримувати достатню перевагу в повітрі для того, щоб надійно здійснювати ефективну авіаційну підтримку поблизу лінії фронту, а її артилерійські боєприпаси закінчуються».

Також аналітики зазначають, що російські окупанти готуються до оборони Херсона й поки не відходять повністю з правобережної частини області. Російські військові не підготували інформаційний простір для військової поразки в Херсонській області станом на 24 жовтня.

Учора вночі в селі СвітлодолинськеМелітопольського району пролунало близько семи вибухів, а вранці пролунав потужний вибух у самому окупованому Мелітополі – біля будівлі телекомпанії.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

«Реінтегрувати Крим буде нелегко після років такої окупації, але завдяки співпраці ми і це зможемо забезпечити. Ми змінимо ситуацію повністю. Повернення українського прапора в Крим – це повернення звичайної для усіх європейців нормальності, повернення того, що є в кожній з ваших країн – безпекової нормальності, економічної, правової, соціальної, культурної. Повернення українського прапора – це прихід на півострів ЄС у повному сенсі цих слів».

Глава держави також запевнив, що повернення українського прапора передбачатиме захист прав людини, свободи для усіх мешканців Криму, для усіх спільнот – етнічних, релігійних, можливість вільно говорити, що думаєш, і поширювати правду про те, що відбувається.

Володимир Зеленський додав, що відновлення Криму після української перемоги обговорюється разом із відновленням усіх інших регіонів України як невід’ємної частини ціннісного, інфраструктурного, інвестиційного і культурного простору всієї Європи.

«Крим має бути звільнений від використання росією як плацдарм. Тоді світ відчує, що втрат більше не буде, а люди відчують, що світ стає безпечнішим».

Загальна вартість дронів – понад 540 млн грн.

Дрони оснащені звичайною та тепловізійноюкамерою з 6-кратним зумом. Це дозволяє виявляти противника вдень, вночі та за будь-якої погоди. Безпілотники долають відстань до 60 кмі на висоту до 3 кілометрів. 

У Мінекономіки повідомили, що люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитись до “Армії відновлення” країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн.

Безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

Учора президент Німеччини побував і на Чернігівщині, де йому довелося під час повітряної тривоги більш як годину провести в укритті.

Показово, що в Україну приїхав президент Німеччини, яка входить до 5 найпотужніших економік світу. Водночас до Росії сьогодні прибув президент Гвінеї-Бісау, яка входить до 5 найслабших економік світу.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

14% респондентів заявили, що планують взяти кредит, щоб оплатити покупку пуховика, пальто, куртки з утеплювачем або шуби.

Серед тих, хто планує позичати гроші на купівлю зимового одягу, переважна більшість мають намір скористатися кредитними картками (57%). Повідомляється, що до початку осені борги за кредитними картками російських споживачів уперше в історії перевалили за 1,5 трильйона рублів.

Bloomberg підрахував, що збори експортного мита на «чорне золото» у федеральну скарбницю впали до мінімуму з початку війни в Україні.

За тиждень, що завершився 21 жовтня, бюджет отримав $121,2 млн доходів від нафтового експорту — найскромнішу суму з середини лютого.

Обсяги експорту просіли з 3,1 до 2,9 млн. барелів на добу і стали мінімальними з середини вересня, незважаючи на те, що російські нафтовики збільшили знижки, заманюючи покупців в Азії.

Примусову роботу студентів названо “Ми поруч”, проходить вона начебто під егідою Російської співдружності коледжів.

Також виготовляти спорядження для учасників вторгнення в Україну вимагають і в студентів вишів. Так, у Бурятії студентки Східно-Сибірського державного університету технологій та управління пошили маскувальні костюми для снайперів.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Уже зараз ми можемо ухвалити рішення про заснування “фінансового Рамштайну” для підтримки нашої спільної стабільності, за аналогією з оборонним “Рамштайном”. Нам потрібна фінансова координаційна платформа, яка об’єднає і направить усі зусилля, що спрямовані на відбудову України після бойових дій. Потрібна консолідація, чітке і своєчасне спрямування ресурсів». 

«Ми розробили прозорий план першочергових кроків для відбудови. Це те, що необхідно Україні буквально для виживання – не завтра, не наступного року… Вага нашого Fast RecoveryPlan (“План швидкої відбудови”) – 17 млрд доларів для критичної відбудови. Це лікарні, школи, життєво важлива транспортна й енергетична інфраструктура. Ми маємо колосальну потребу у відбудові житла там, де російські танки і артилерія методичнознищували міста… Ми поки не отримали жодного цента на реалізацію Fast Recovery, і я прошу вас наблизити необхідні рішення, щоб зробити процес залучення партнерів до нашої відбудови швидшим». 

Володимир Зеленський також додав, що очікує вже від цієї конференції рішень для допомоги Україні з покриттям дефіциту бюджету на 2023 рік.

«Україна – це гарантії безпеки. Україна – це наш спільний розвиток. Україна – це вдячність».

«Ця конференція – про створення інфраструктури та розробку механізмів, які допоможуть полегшити і профінансувати те, що Джон Мейнард Кейнс у 1944 році назвав «постійна відбудова». Те, що тут на кону, є не менш ніж створенням нового плану Маршалла XXI століття, завдання поколінь, яке має початися зараз».

Шольц зауважив, що відбудова й модернізація України буде не лише викликом для поколінь, але й можливістю. 

«ЄС має намір підтримувати Україну допомогою у 1,5 мільярда євро щомісяця, що може скласти суму 18 мільярдів євро у 2023 році».

«Нова частина фінансування, виплачена сьогодні, буде використана для підтримки основних державних послуг. Ми твердо підтримуємо український народ, коли він стикається з цією безпрецедентною кризою».

«Німеччина виділить Україні € 20 млн на закупівлю резервного обладнання, яке допоможе бути готовими реагувати на терористичні атаки на критичну інфраструктуру», – повідомив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

За його словами, уже найближчим часом українська та німецька сторони фіналізують цю домовленість.

Американці кажуть, що Білий дім розглядає можливість відправлення старих комплексів ППО HAWK Україні, щоб допомогти країні захиститися від атак безпілотників і ракет.

Таким чином, Чехія приєдналася до країн Балтії, Польщі та Фінляндії, які закрили свої кордони для російських туристів у відповідь на вторгнення росії в Україну.

Також учасники заходу вказали на серйозні та систематичні порушення прав людини і зловживання на Кримському півострові, особливо незаконне або свавільне затримання жителів Криму, у тому числі кримських татар, насильницький призов українців і кримських татар до російської армії. 

Спроби рф та її проксі сфальсифікувати демократичні інструменти та механізми, такі як нещодавні так звані «референдуми» в регіонах України, названо протиправними. 

Також засуджено і триваючу мілітаризацію Кримського півострова росією, і спроби незаконного вивезення викраденого українського зерна з тимчасово окупованих районів, і триваючу зміну демографічної структури в тимчасово окупованому Криму шляхом переселення російських громадян і видворення за межі півострова проукраїнських активістів.

Учасники першого Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи заявили про намір продовжувати політичну, дипломатичну, фінансову, гуманітарну та іншу підтримку України з метою відновлення територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Exit mobile version