Мінветеранів розпочинає співпрацю з університетом Переяслава щодо підготовки учасників «Ігор Нескорених»: що відомо наразі

За повідомленням сайту університету наприкінці минулого тижня до закладу завітав заступник Міністра у справах ветеранів України Євген Котик та запропонував науковцям Університету Григорія Сковороди в Переяславі здійснювати консультування учасників «Ігор нескорених» – всесвітньовідомих змагань які підтримують українських військовослужбовців та ветеранів на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції, формуючи позитивний світогляд та мотивуючи до занять спортом та особистого зростання.

«Ігри Нескорених» мають на меті сприяти розвитку та популяризації спорту як дієвого засобу реабілітації серед поранених бійців, а також спонукати суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.

Повідомляється, що в межах підготовки всеукраїнського відбору кандидатів до національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях Ігри Нескорених 2023, Мінветеранів розробляє необхідні нормативно-правові акти. Враховуючи, що Фундацією Ігор Нескорених визначено психологічну складову основною серед критеріїв відбору до складу збірної, а спортивний результат становить лише 10%, заступник Міністра у справах ветеранів Євген Котик під час зустрічі з ректором Віталієм Коцуром запропонував долучитися до розробки психологічної та фізично-спортивної частини відбору. Наразі фахівці університету зголосились забезпечити всебічну підтримку у розробці цих складових програми. 

«На першому етапі ми як завжди відбиратимемо учасників національного відбору серед військових. Найперше, мова про реабілітаційну психологічну складову, а на другому – про фізично-спортивну як ще один елемент реабілітації який раніше, до слова, не розглядався. І якщо бачення першої ми вже сформували – це анкетування аби відслідкувати якісь межові синдроми виключивши негативну складову. Щоб не потрапивши до команди люди не деморалізувалися. І ще от саме теоретична складова фізично-спортивного напрямку що перейде в практику потребує ваших порад та допомоги. Щорічно мова про все нових і нових учасників, і ця історія більше, навіть, про реабілітацію аніж про змагання» – говорить Євген Котик.

Співкоординаторка центру психологічної допомоги та реабілітації «Molfa hub» психологиня з двадцятирічним стажем, кандидат психологічних наук, доцент Оксана Руденко доповнює, що наразі в Мінветеранів хочуть змінити дискурс проведення «Ігор Нескорених» у аспекті того, аби сам процес ігор був орієнтований не стільки на здобутки чи медалі, а на ще одну можливість для реабілітації військовослужбовців. Уточнює, вона та її колеги допомагатимуть з психологічним та методологічним забезпеченням і діагностикою. 

«Ми будемо проводити таку от діагностичну роботу спрямовану як на збереження їхнього здоров’я й уникнення повторної ревматризації так і на виховання в них лідерських організаційних якостей і цінностей згуртованості, аби вони могли вести за собою побратимів. Повірте, для них це справді важливо» – пояснює психологиня.

«Надаватимемо наукові консультації з різних вузькпрофільних питань – умовно, врахування особливостей пристосування організму при порушенні опорно-рухового апарату чи порушеннях метаболічного характеру. Розповімо, як в таких випадках вести з хлопцями тренувальну роботу у підготовчий період чи під час змагань. Говоритимемо й про особливості харчування у цей час, про ті мікроби які допомагають нашому організму у переробці різного роду – тобто це розмови на ті питання які цікавлять і на які ми можемо давати наукову відповідь» – говорить зі свого боку ще один учасник перемови, професор університету Віктор Куйбіда

Конкретніше про внесок закладу у проєкт можна буде говорити після підписання ним Меморандуму про співпрацю з Мінветеранів. Наразі ж констатують, що це дасть змогу створити прозору та зрозумілу систему відбору учасників в процесі організації спортивних заходів для ветеранів війни.

Довідково. Ігри нескорених (англ. Invictus Games) — міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі. У іграх, заснованих принцом Гаррі, беруть участь поранені військовослужбовці та пов’язані з ними ветерани у таких видах спорту як баскетбол на візках, волейбол сидячи і веслування в залі. «Invictus» з латини означає «непереможний», «незламний» або «нескорений». Перші Ігри нескорених відбулися 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Україна вперше отримала право взяти участь в Іграх нескорених 2017 року в Торонто як союзник НАТО в миротворчих операціях по всьому світу, а також через АТО на сході України.

Фото УГСП

Exit mobile version