Місячний посівний календар на червень 2024 року: що і в який день робити на городі

Червень – дуже важливий і завантажений місяць для городників. У цей період головними турботами господарів стає догляд за молодими саджанцями, боротьба зі шкідниками та бур’янами, регулярне підживлення рослин. Місячний посівний календар допоможе максимально ефективно використовувати час на ділянці, розповідає Proslav.

Місячний посівний календар на червень 2024 року: що і в який день робити на городі
Місячний посівний календар на червень 2024 року: що і в який день робити на городі

Фази Місяця червень 2024

Місячний посівний календар на червень 2024 року

1-2 червня – сприятливі дні для обробки ділянки від шкідників і бур’янів, боротьби із захворюваннями саду і квітів. Можна посадити полуницю і малину. Також у ці дні можна розпушити ґрунт, видалити зайві саджанці, обрізати хворі та сухі частини рослин. У ці дні не варто поливати та підгодовувати рослини, а також садити овочі.

3-4 червня – дуже вдалий період для посадки будь-яких овочів, зернових культур, зелені, салатів та плодових дерев, замочування та обробки насіння, заготівлі живців для щеплень, збирання врожаю полуниці. Удвічі корисними будуть підживлення. Не рекомендується пошкоджувати коріння і стебла рослин – вони гоїтимуться довше, ніж зазвичай.

5-7 червня – дні молодика. Будь-які види робіт із рослинами не рекомендуються.

8-10 червня – пересаджування у відкритий ґрунт розсади, висаджування плодових дерев і квітів на клумбі та підвіконні, посів зернових культур. Хороші дні для догляду за виноградом, ягідними кущами, трояндами. Можна підгодовувати і рясно поливати рослини, але не рекомендується застосовувати пестициди і отрутохімікати.

11-14 червня – не дуже родючі дні для посіву овочів. Саджати дозволено ягідні чагарники, плодові дерева, горіхи, виноград. Можна підстригати газон і живопліт, обрізати хворі гілки і зайві пагони, білити і прищеплювати дерева, підгортати картоплю. Також хороший період для збору врожаю полуниці та прянощів. Не рекомендується пересаджувати і підгодовувати рослини, замочувати насіння, розмножувати рослини корінням.

15-17 червня – урожайні дні. Усі посаджені плодові рослини добре приживуться і дадуть гарний урожай, а квіти пишно цвістимуть. Можна обрізати, пересаджувати і прищеплювати рослини – рани загояться швидше, ніж зазвичай. Також можна зібрати врожай ранніх овочів і зелені. Не рекомендується рясно поливати рослини і удобрювати органікою.

18-20 червня – гарний період для посадки будь-яких рослин, особливо з в’юнкими стеблами і ліанами (бобові, виноград, клематис, жимолость), а також посадки вічнозелених рослин і живоплоту. Можна доглядати за садом – обприскати дерева і кущі, обрізати крону, заготовити живці, замульчувати пристовбурні кола. Дозволено підгодувати квіти і чагарники, але не овочі.

21-23 червня – дні повного місяця. Рослини стають дуже вразливими. Посівний календар на червень не радить працювати на ділянці.

24-25 червня – хороші дні для посадки культур, які зимуватимуть у ґрунті. З ранніх рослин можна збирати перший урожай. Вдало пройде боротьба з бур’янами, комахами і гризунами-шкідниками, хворобами. Можна доглядати за клумбою і кімнатними квітами. Дозволені рясні поливи і підживлення, але не варто обрізати рослини і травмувати коріння.

26-28 червня – дуже родючі дні. Можна посадити будь-які рослини, пересадити квіти з горщика на клумбу, полоти, підсапати і мульчувати рослини, збирати врожай для тривалого зберігання. Хороші дні для експериментів на кшталт вирощування нових рослин, схрещування сортів і висаджування тропічних квітів і фруктів. Також можна спробувати виростити домашню рослину з кісточки покупної.

29-30 червня – для посівів останні дні місяця не дуже вдалі. Можна доглядати за ділянкою, зайнятися прибиранням і прополюванням бур’янів, обрізати вуса полуниці і зайві пагони винограду, обприскати сад від шкідників. Дуже вдало пройде боротьба із захворюваннями рослин і оздоровчі процедури. Не рекомендується пересаджувати рослини на нове місце.

Нагадаємо, Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення: диференціації за обсягом споживання не буде.

Exit mobile version