Мобілізація в Україні: нардеп повідомив, що за місяць до війська долучилося стільки ж людей, як за останні півроку

Народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Роман Костенко розповів, що за останній місяць до війська вдалося мобілізувати стільки ж людей, що й за півроку. Інформує Proslav з посиланням на інформаційну агенцію «Соцпортал».

Мобілізація в Україні: нардеп повідомив, що за останній місяць до війська долучилося стільки ж людей, що й за півроку
Мобілізація в Україні: нардеп повідомив, що за місяць до війська долучилося стільки ж людей, як за останні півроку

«За останній місяць ми набрали, мабуть, як, можливо, я трохи перебільшую, за останні півроку», – зазначив нардеп.

Однак, за його словами, залишаються проблеми з бронюванням працівників підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК). З його слів, близько 2 тисяч таких спеціалістів намагаються мобілізувати, а дехто вже потрапив до армії.

Костенко вважає, що за нинішніх темпів 2-3 тисячі не зіграють значної ролі для кількості мобілізованих, проте негативно відіб’ється для ОПК.

Проблема з бронюванням працівників ОПК

Міністерство економіки, за словами народного обранця, говорить про можливість 100% бронювання працівників ОПК, але щоб отримати бронь, ці люди мають оновити дані у ТЦК. А там їм вручають повістки.

«Є підприємства, які, наприклад, тільки отримали державні контракти. Для того, щоб забронюватися, ти маєш відповідати декільком критеріям. Якщо [бронювати працівників] на 100%, ти маєш мати державний контракт, ти маєш мати аванс, звітність за останні три місяці, що ти робив зброю (більше 50%) саме для оборонки; і аванс від держави. Багатьом новим підприємствам, які, наприклад, до цього робили тепловізори, а контракти тільки отримали, тільки треба йти бронюватися. Вони йдуть і бронюють своїх людей», – розповів нардеп.

Костенко наголошує, що Міноборони та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України повинні домовитись, щоб працював і оборонно-промисловий комплекс і виконували роботу ТЦК.

«Я вважаю це питання про взяття на себе відповідальності. От ти маєш зробити так, щоб в тебе працював оборонно-промисловий комплекс і в тебе працювали ТЦК. Ми зараз говоримо про людей, які заходять в оборонно-промисловий комплекс. Це десь біля двох-трьох тисяч людей, яких зараз намагаються таким чином забрати в армію або вже когось забрали», – додав пан Роман.

Нагадаємо, нещодавно Міноборони презентувало сайт «Будь собою» з пошуку військових вакансій. В установі зазначили, що відтепер у громадян є можливість самостійно обрати посаду для служби в армії. Детальніше – за посиланням.

Exit mobile version