На Google Arts & Culture з’явився розділ про Україну – «…нам треба рятувати від навали не тільки наших людей, а й нашу культуру»

На онлайн-платформі Google Arts & Culture, що надає доступ до музейних художніх робіт з усього світу, з’явився український простір Ukraine is Here. Колекція дозволяє всім охочим переглянути інтерактивні історії про українську культуру, мистецтво, архітектуру й природні ландшафти.

Про це розповідають у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

На Google Arts & Culture з’явився розділ про Україну – «…нам треба рятувати від навали не тільки наших людей, а й нашу культуру»

Відтепер люди з різних країн зможуть дослідити автентичні й інтерактивні історії про українську культуру, відвідати віртуальні екскурсії та познайомитися із найзнаковішими роботами українських художників у 6 віртуальних виставкових просторах.

За допомогою технології доповненої реальності в додатку Google Arts & Culture – переглянути понад 40 неймовірних 3D моделей, зокрема Софійський собор, замок Паланок і Національна опера України. На платформі також доступні деякі об’єкти, фізичні аналоги яких було пошкоджено чи знищено внаслідок російських обстрілів, як-от дзвіниця Успенського собору в Харкові.

Google Arts & Culture з’явився розділ про Україну

Крім того, на платформі можна ближче познайомитися з українськими сезонними народними обрядами та святковими традиціями, українською традиційною кухнею, створенням писанок, народними піснями, ремеслами, захопливими краєвидами, біосферними заповідниками тощо.

Google Arts & Culture з’явився розділ про Україну

«Тепер в Google можна гуглити культуру України. Презентуємо проєкт у буремні часи. Коли до нашої сміливої, потужної, модерної держави прикута особлива увага. Ukraine is Here – надзвичайно потужний проєкт, який є результатом плідної співпраці, справжньої синергії команд – Google Arts & Culture, нашого міністерства, державних агентств, багатьох музеїв, заповідників та окремих експертів-фахівців. Нові можливості розповісти про українську культуру – масштабно, цікаво й сучасною цифровою мовою, як це зроблено на платформі Google Arts & Culture – це ще одна наша спільна перемога», – зазначає міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Google Arts & Culture з’явився розділ про Україну

«За місяці війни в нас понад 500 пошкоджених чи зруйнованих музеїв, історичних будівель, храмів. Все це створювалося поколіннями українців для нових поколінь. Отже, одразу стало зрозуміло – нам треба рятувати від навали не тільки наших людей, а й нашу культуру, мистецтво. Наша культура – не тільки наша. Це спадок всього цивілізованого світу. Коли культурні цінності втрачає одна країна – втрачає весь світ. Тож давайте зберігати примножували, дивитися, захоплюватися – гуглити українську культуру – і так збагачувати світ» – закликає Перша леді України Олена Зеленська.

Нагадаємо, Нацбанк випустив пам’ятну медаль на честь міста-героя Маріуполя.

Exit mobile version