На Київщині виявили пташиний грип: чи є небезпека для людей

На Київщині виявили пташиний грип серед диких перелітних птахів. У зв’язку з цим Держспоживслужба посилила контроль за продукцією птахівництва та слідкуватиме за випадками загибелі птиці в регіоні. Proslav дослідив це питання та ділиться інформацією з читачами.

Головне управління Держпродспоживслужби в місті Києві повідомляє, що у селі Мала Сквирка Фурсівської сільської територіальної громади Білоцерківського району Київської області у 4 лебедів, виявлених на річці Сквирка, при молекулярно-генетичних дослідженнях виявлено РНК вірусу грипу типу А субтипу H5N1.

“Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, викликана будь-яким вірусом грипу A. Грип птиці характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту та перебігає у виді епізоотій та ензоотій”, – йдеться у повідомленні.

Пташиний вірус грипу може інфікувати людину

Пташиний грип може бути небезпечним для людей, хоча інфікування відбувається рідко.

“Інфікування людей відбувається переважно при прямому контакті з хворою (живою чи мертвою) домашньою птицею або з забрудненим (секрецією чи виділеннями птахів) середовищем, зокрема на ринках живої птиці”, — розповіли у Держспоживслужбі.

Джерелом зараження є інфікована або вже перехворіла птиця, а також водоплавні птахи, які не мають видимих симптомів хвороби. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітних птахів, що сприйнятливі до пташиного грипу, виступають переносниками вірусу та природними резервуарами інфекції.

Передача вірусу відбувається переважно через повітря, проте можливе зараження через спільні контейнери, корм, інкубаційні яйця, туші чи пір’я. Переносниками можуть бути люди, які контактують із птахами, а також комахи, гризуни, дикі та синантропні птахи.

Проте начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан у ефірі Київ24 News заявив, що передача цього вірусу від людини до людини не зафіксовано.


При виявленні ознак пташиного грипу необхідно повідомити управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Київській області за номерами телефонів: (04598) 7-84-08, (04598) 7-84-10, (044) 406-08-47.

Нагадаємо, колишня директорка переяславської лікарні Лариса Кузьменчук бореться за життя з тяжкою хворобою: терміново потрібна допомога.

Exit mobile version