На полігонах республіки білорусь триває підготовка підрозділів російських військ – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 17 лютого

Розпочалася триста п’ятдесят дев’ята доба російського широкомасштабного вторгнення. Протягом минулої доби противник застосував 41 ракету різних типів по території нашої країни, 5 з них, перероблені ЗКР С-300, по Харкову. 16 ракет збито нашими захисниками. Крім того, окупанти завдали 24 авіаційних удари та здійснили понад 50 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Є поранені та загиблі серед цивільного населення. Загроза завдання ударів російською федерацією залишається високою по всій території України. Основні зусилля ворог зосереджує на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках.

СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ

Минулої доби підрозділи Сил оборони відбили атаки російських загарбників у районах населених пунктів Гряниківка і Синьківка Харківської області; Стельмахівка, Кремінна, Діброва і Білогорівка – Луганської та Роздолівка, Федорівка, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Сєвєрне, Водяне, Мар’їнка, Новомихайлівка і Вугледар на Донеччині.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках противник продовжує утримувати визначені підрозділи у прикордонних з Україною районах, однак його наступальних угруповань не виявлено. На полігонах республіки білорусь триває підготовка підрозділів російських військ. Противник не припиняє мінометних та артилерійських обстрілів позицій наших підрозділів, а також населених пунктів вздовж державного кордону України. Протягом минулої доби ворожих обстрілів зазнали райони населених пунктів Попівка, Бачівськ та Партизанське Сумської області, а також Ветеринарне, Гранів, Світличне, Стрілеча і Вовчанськ на Харківщині.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник обстріляв населені пункти Новомлинськ, Дворічна, Гряниківка і Кучерівка Харківської області; Стельмахівка, Невське і Червонопопівка на Луганщині та Берестове Донецької області.

На Бахмутському напрямку вогневого впливу зазнали Спірне, Виїмка, Білогорівка, Веселе, Роздолівка, Федорівка, Васюківка, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Ступочки, Предтечине, Олександро-Шультине, Курдюмівка та Озарянівка.

На Авдіївському та Шахтарському напрямках противник здійснив артилерійські обстріли населених пунктів Веселе, Авдіївка, Водяне, Первомайське, Невельське, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка, Вугледар, Богоявленка, Пречистівка, Велика Новосілка, Времівка та Нескучне Донецької області.

На Запорізькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів Зелене Поле і Новопіль Донецької області та Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Білогір’я, Мала Токмачка, Новоданилівка, Оріхів, Новоандріївка

і Кам’янське на Запоріжжі.

На Херсонському напрямку від ворожого артилерійського вогню потерпали Зміївка, Токарівка, Антонівка та Херсон. Постраждали мирні люди.

У тимчасово захопленому Мелітополі Запорізької області виявлено роботу додаткової вежі мобільного зв’язку, встановленої противником. За допомогою неї російські спецслужби мають можливість прослуховувати телефонні розмови абонентів GSM операторів.

До тимчасово окупованого Луганська нещодавно прибула чергова команда інструкторів з Ірану для навчання російських військових застосуванню ударних безпілотних літальних комплексів.

Щоб поповнювати втрати в живій силі, противник різними способами заманює до лав російських окупаційних військ різні категорії суспільства, зокрема так званих «гастарбайтерів». Так, нещодавно, нашим захисникам, які тримають оборону у Волноваському районі Донецької області, здався у полон один із таких заробітчан.

Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також один – по позиції зенітно-ракетного комплексу.

Підрозділи ракетних військ і артилерії в той же час уразили 4 райони зосередження живої сили противника, артилерійський підрозділ на вогневій позиції, 2 позиції зенітно-ракетних комплексів, склад боєприпасів, а також ще 2 інших важливих об’єкти окупантів.

ВТРАТИ ВОРОГА

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Після переговорів з очільником МЗС України ізраїльський міністр заявив, що його держава надасть $200 мільйонів на розбудову медичної інфраструктури України.

Коен також зазначив, що його держава «буде допомагати з розробкою розумної системи раннього попередження для України».

Крім того, сьогодні вперше з початку війни запрацювало в Києві посольство Ізраїлю.

Ворожа кіберактивність є одним із аспектів гібридної війни, спрямованої на дестабілізацію ситуації в Україні.

Однак наші фахівці зробили й продовжують робити все для того, щоб усі системи працювали злагоджено, а українці не відчували дискомфорту. Крім того, цифровізація держави навіть попри війну продовжується, а в дію вводяться все нові й нові продукти та послуги.  

Наближення кінця зими також принесе полегшення, незважаючи на те, що росія продовжує завдавати ракетні удари й використовувати безпілотники.

Водночас у компанії наголосили, що не варто розслаблятися і вважати, що російська кампанія повітряних ударів закінчилася.

Фактично зараз Фонд виходить на середні показники минулого року. Завдяки запуску малої приватизації за новим законом у вересні минулого року, до державного бюджету щомісяця надходило в середньому близько 470 млн грн.

Усього в 2022 році на аукціонах малої приватизації держава заробила 1,7 млрд грн.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Фактично він визнав, що Москва від самого початку не планувала виконувати жодні домовленості, а з 2014 року цілеспрямовано працювала на знищення України й українського народу. 

З 24 лютого 2022 року російські регіони виділили понад 1 млрд рублів на закупівлю державних символів країни – різних прапорів, флагштоків і гербів. Значна частина з цих предметів закуповується у рамках федерального проекту «Патріотичне виховання громадян рф».

Однак поки патріотизм росіян проявляється тільки або через зомбування, або за гроші. 

Приплив валютного виторгу на ринку впав на 36% порівняно з груднем (15,7 млрд доларів) і вдвічі, якщо порівнювати із січнем-2022.

Німецький регулятор BAFA заблокував постачання продукції виробництва Siemens Energy через побоювання, що вона може опинитися в росії.

Кілька днів тому в московській області рф вчинив самогубство ексзаступник начальника головного управління МВС по боротьбі з екстремізмом (центр «Е») генерал-майор поліції Володимир Макаров. 

У соцмережах ширяться чутки, що такі люди не могли покінчити із життям з власної волі, а їхня смерть вигідна багатьом чиновникам, які можуть бути причетні до масштабних розкрадань. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Європарламент вважає, що результат війни і позиція світової спільноти відіграватимуть вирішальну роль у майбутніх діях інших авторитарних режимів, які уважно спостерігатимуть за перебігом війни. 

Наголошується, що головною метою України є перемога у війні проти рф. Євродепутати вважають, що цього можна досягти лише завдяки безперервному, сталому та неухильному зростанню постачань в Україну усіх без винятку видів озброєння.

Зокрема, вони закликали уряди країн ЄС серйозно розглянути надання Україні винищувачів, гелікоптерів, необхідних ракетних систем та суттєво збільшити постачання боєприпасів. 

Європарламент закликав країни ЄС, США, Велику Британію та Канаду якнайшвидше виконати свої зобов’язання щодо забезпечення України сучасними бойовими танками. 

Також у документі підтверджено підтримку щодо надання військової допомоги Україні доти, доки це буде необхідно. Водночас держави-члени Європарламенту закликають істотно збільшити і прискорити їхню військову підтримку Україні.

Ця пропозиція була ухвалена більшістю голосів присутніх. 

Депутати також засудили прямі і непрямі погрози росії застосувати ядерну зброю. У резолюції висловлено невизнання проведення та результатів референдумів у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях України, з наголосом, що ці території залишаються частиною України.

Крім того, парламент висловив підтримку зусиллям зі створення спеціального трибуналу для переслідування злочинів агресії та підтримку переслідування злочинів проти людяності й воєнних злочинів.

Показово, що в текст резолюції йдеться про повну підтримку заяви Президента Володимира Зеленського з його звернення до Європейського Парламенту про те, що «це наша Європа. Це наші правила. Це наш спосіб життя. І для України – це шлях додому». 

Щорічні внески у рамках програми складатимуть близько 15 млрд крон (понад 1,3 млрд євро), допомога надаватиметься на основі поточних потреб України, оцінку яких оновлюватимуть регулярно.  

Норвегія вважає, що у поточній фазі війни особливо важлива підтримка зброєю, щоб наша держава могла повернути контроль над своєю територією. У 2023 році половина наданої допомоги буде саме у вигляді військової допомоги.

«Ви допомагаєте нам з протиповітряною обороною, яка захищає наші міста від російського терору, ви допомагаєте нам протитанковою зброєю, ви допомагаєте нам з відновленням енергетичної інфраструктури після ударів російських ракет і іранських дронів. А тепер ви створюєте дуже важливий прецедент довгострокового фінансування країни, яка захищає свою незалежність і право кожної країни жити у відповідності до міжнародного права».

«Ми не знаємо, що станеться за цей період у 5 років. Але ми знаємо, чого не станеться: росія не подолає нашої єдності, Кремль не зробить терор і залякування новою реальністю для Європи. Російський прапор не залишиться над окупованими територіями України. Це так само точно, як ваші NASAMS, що захищають небо України».

Як раніше повідомлялося, Японія планувала запросити главу МЗС України Дмитра Кулебу на зустріч міністрів закордонних справ країн «Групи семи» (G7), яка відбудеться у Німеччині 18 лютого.

Як організатор зустрічі та голова саміту G7 цього року, Японія також готується провести онлайн-зустріч G7 24 лютого, приурочену до роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Очікується, що заходи підтримки України та санкції проти росії стануть пріоритетом для лідерів G7.

«путін хоче іншу Європу, хоче Європу, де він може контролювати сусідів, де він може вирішувати, що країни можуть робити. Нам потрібно бути готовими до довгого шляху, це може тривати багато, багато, багато, багато років».

Водночас Столтенберг зазначив, що зміни можуть настати раптово, як це вже відбувалося в історії.

У розкладеному вигляді ці понтонні переправи мають довжину 8 метрів і можуть бути використані для відновлення транспортного сполучення на звільнених територіях.

Завдяки цим катерам вдасться налагодити стабільне постачання гуманітарної допомоги в деокуповані громади та налагодити логістику постачань продукції для відновлення економічної активності в громадах.

Частка тих, хто вважає, що рф несе головну відповідальність, коливається в країнах-членах ЄС від 54% в Італії до 88% у Польщі.

При цьому 75% європейців погоджуються з тим, що лише українці можуть вирішувати, коли вступати у переговори. Франція і Польща демонструють найвищий рівень підтримки: 81% французів і 87% поляків погоджуються з цим твердженням. 

Також важливо, що 61% громадян ЄС вірять, що війна закінчиться на користь України.

Загальноєвропейське опитування показало, що 68% респондентів розглядають вторгнення в Україну як напад на Європу в цілому.

Більшість громадян ЄС, які взяли участь в опитуванні, вважають, що Україна захищає цінності, які поділяють усі європейські країни. Частка тих, хто погоджується з цим твердженням, у кожній країні-члені ЄС коливається від 59% у Німеччині та Італії до 72% у Польщі.

«Цей національний момент дасть громадськості Великої Британії можливість віддати належне мужності українського народу та продемонструвати непохитну солідарність Великої Британії з країною».

«Наближаючись до річниці варварського та жахливого вторгнення росії в Україну, як нація ми віддаємо належне неймовірній хоробрості та стійкості українського народу. Невиправданий напад росії знову приніс війну та руйнування на наш континент, змусив мільйони залишити свої домівки та зруйнував сім’ї по всій Україні та росії. Я неймовірно пишаюся реакцією Сполученого Королівства, і протягом минулого року громадськість Великої Британії продемонструвала свою справжню щедрість духу та незмінну віру у свободу». 

Exit mobile version