Депутати висловили незадоволення умовами освітнього процесу в Переяславській громаді: відділ освіти звинуватили у кількох дискримінаціях

На 45-тій сесії Переяславської міської ради VIII скликання, 16 лютого 2023 року, заступниця міського голови з гуманітарних питань Оксана Степаненко прозвітувала щодо стану освітнього процесу в закладах освіти Переяславської міської територіальної громади в період воєнного стану. Які підсумки місяця роботи та чи залишилися задоволеними депутати розповідає Proslav.

Питання набуло предметної гостроти на минулій сесії Переяславської міської ради, 19 січня, коли до зали на вулиці Богдана Хмельницького 25/27 завітала батьківська спільнота міста аби висловити своє незадоволення, задати хвилюючі питання та спільно обговорити якість освітнього процесу в школах Переяславської МТГ в період воєнного стану. Тоді його визнали таким що потребує якості та доступності, а Proslav був на місці й фіксував ситуацію, розмовляв з батьками та представниками міської влади і депутатського корпусу.

За місяць що минув, на виконання рішення міської ради, у Переяславській територіальній громаді мав бути розроблений план заходів щодо облаштування укриттів в закладах освіти та залучення додаткових можливостей задля очного навчання школярів з дотриманням заходів безпеки. 

По цьому питанню звітувалася заступниця міського голови з гуманітарних питань Оксана Степаненко. Вона зазначила, що в Переяславській територіальній громаді розроблено план заходів щодо облаштування укриттів в закладах освіти та залучення додаткових можливостей для очного навчання школярів з дотриманням заходів безпеки.

План передбачає:

Після того як буде прораховано вартість проєктних робіт (по капітальних ремонтах) та вартість поточних ремонтів, буде внесена пропозиція по змінах у відповідних програмах та бюджеті міста.

«Крім того, ми провели виїзні наради з директорами шкіл, представниками ДСНС на яких розглядали всі можливі додаткові укриття, підвальні приміщення (центральна аптека, художня школа, Критий ринок – прим.авт.) на що ми не отримали схвалення, бо вони знаходяться далі ніж за 100 метрів від школи. Крім цього було оглянуте підвальне приміщення фабрики «Захист» яке може стати сховищем для ліцею. На жаль ця будівля не перебуває в комунальній власності.» – додала Оксана Степаненко.

Також заступниця міського голови зазначила, що загалом внесено в програму 150 тисяч гривень на ПКД по початковій школі №6 та 300 тисяч гривень на ПКД по ліцею Володимира Мономаха.

Позиція депутатів:

Надалі депутати все ж таки побажали заслухати начальника відділу освіти громади Петра Ярмоленка. Запросивши його до трибуни запитували про те чому за одинадцять місяців він не надав їм жодних пропозицій.

«Петро Миколайович, ви бачите яке складне, відповідальне і резонансне питання. Ми на кожному засіданні чуємо серйозні нарікання на роботу відділу освіти, тому я прошу Вас всі питання зважити й доносити до громади інформацію про ті кроки які ви зараз робите» – підсумовуючи зауважив голова громади Вячеслав Саулко. 

Exit mobile version