З початку весни 2024 року на території колишнього військового містечка у Переяславі поступово проводяться роботи з облаштування парку Івана Мазепи. Proslav взяв коментар у міського голови Вячеслава Саулка, щоб запитати чиїм коштом виконується підсипання ґрунту та що заплановано на цей сезон.
У Переяславі силами комунальників облаштовують майбутній парк Івана Мазепи
Мер розповів, що силами цеху благоустрою КП ВУКГ поступово проводяться роботи з облаштування майбутнього парку.
«Спочатку наші комунальники розчистили територію від сміття, а зараз проводиться підсипка ґрунту, щоб надалі можна було приступити до завершального етапу створення парку: висадження газонної трави та дерев», – розповів Вячеслав Володимирович.
Міський голова підкреслив, що роботи проводяться виключно силами комунального підприємства без виділення додаткового фінансування з бюджету громади. Вячеслав Саулко розповів, що землю для підсипки беруть з тих місць, де працівники КП проводять благоустрій й «по-господарськи» переміщують на територію колишнього військового містечка.
«Наприклад, нещодавно цех благоустрою прибирав вулицю Богдана Хмельницького й частину землі було перевезено сюди (у парк Івана Мазепи – ред.)», – зазначив він.
До осені мають закінчити частину робіт
Мер Переяслава поділився планами стосовно облаштування парку. За його словами, до осені мають завершити роботи на частині території майбутнього парку. До того часу має бути висаджена газонна трава, а після цього – декоративні дерева.
«В іншій частині парку продовжуються роботи з реконструкції “Входу до печер”. Окремо наголошу, що це офіційна назва, а не капличка чи альтанка. Частину печер вже було відновлено, а до осені плануємо відбудувати капличку у тому вигляді, у якому вона була. Тому, на тих ділянках будуть затримані певні види робіт з благоустрою», – відповів голова Переяславської громади.
Міський голова розповів, що виділяв власні кошти на відновлення каплички та облаштування печер. За неповними підрахунками, на ці роботи було витрачено близько 1 млн грн.
«Наразі робимо те, що можна виконати власними силами без залучення коштів з місцевого бюджету», – наголосив він.
Водночас Саулко розповів про ситуацію з аварійним овочесховищем. Наразі воно ніким не використовується, однак несе велику небезпеку самому Собору.
«Стіни цього сховища збудовані із залізобетонних блоків. Внаслідок цього відбувається велике навантаження на фундамент Собору. Це може призвести до руйнації культової історичної споруди. Тому, питання щодо демонтажу аварійного овочесховища є терміновим», – додав мер й зазначив, що сховище мають демонтувати цього року.
Тим часом у парку Тараса Шевченка в Переяславі висадили 26 туй. Окрім цього, біля переяславської гімназії висадили дерева в пам’ять про загиблих воїнів-випускників.