Найзапекліші бої тривають в Донецькій області – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 28 жовтня

Триває 247-а доба боротьби України проти неспровокованого повномасштабного вторгнення російської федерації. Зараз найзапекліші бої тривають на Бахмутському та Авдіївському напрямках у Донецькій області, однак усі захисники України тримають свої позиції.

Найзапекліші бої тривають в Донецькій області – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 28 жовтня

Як зауважив Президент Володимир Зеленський, саме на цих напрямках зараз найбільше видно божевілля російського командування

«День за днем протягом місяців вони женуть туди людей на смерть, зосереджують там максимальну потужність артилерійських ударів». 

Глава держави також додав, що російська армія не зможе поновити бойовий потенціал після втрат в Україні. 

«Загальна кількість збитих російських вертольотів вже наближається до 250. Російські окупанти втратили вже стільки техніки – авіаційної та іншої – скільки більшість армій світу просто не мають і ніколи не матимуть на озброєнні. Відновити ці втрати росії не вдасться. Я дякую всім нашим бійцям за таку поступову та незворотну демілітаризацію ворога».

Крім того, уже учора зранку підрозділ Херсонської зенітної ракетної бригади Повітряного командування «Південь» збив російський ударний вертоліт Ка-52. А через сорок хвилин підрозділ зенітної ракетної Одеської бригади знищив російський штурмовик Су-25.

Авіація Сил оборони, минулої доби завдала 14 ударів по районах зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили два райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки окупантів.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 28.10 орієнтовно склали:

Дані уточнюються

Зокрема йдеться про те, що мер Москви Сергєй Собянін координуватиме «розробку заходів безпеки» в регіонах рф.

«Кремль застосовував подібний підхід під час кризи COVID-19. Однак, ймовірно, Кремлю буде складніше ізолювати російське суспільство від наслідків “спеціальної військової операції” в Україні».

Незадовільний стан військової техніки, що була знята зі зберігання й прибула на поповнення поточних втрат, став результатом непоодиноких випадків дезертирства та здачі в полон окупантів нашим захисникам. За попередньою інформацією, значна частина озброєння та військової техніки, яку окупанти направили на Донецький та Новопавлівський напрямки, обмежено придатна або повністю непридатна до бойового застосування. Зокрема, йдеться про зняті зі зберігання танки Т-62.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Наразі є дані, що росіяни оцінюють готовність військових частин Гродненської, Гомельської та Брестської областей Білорусі. Сплановано оцінити готовність західного регіону до приведення в бойову готовність під виглядом тренувань.

Українське командування додало, що поки загрози безпосередньої атаки Києва не спостерігається. 

За інформацією мера Мелітополя Івана Федорова, учителі “почули запах смаженого”, а понад 90% українських педагогів не пішли на співпрацю з окупантами.

Безпілотники були куплені у межах проекту «Армія дронів». Ще 20 дронів Warmate відправили на передову у вересні.

У Мінагрополітики повідомили, що тільки за минулий тиждень аграрії отримали кредитів на 1 млрд 483 млн грн.

Найбільше коштів за останні 7 днів залучили аграрії Київської, Дніпропетровської, Львівської та Кіровоградської областей.

«Аграрії залучають кредити в розмірі від 100 тис до 90 млн грн у межах програми “Доступні кредити 5-7-9”. Відсотки становлять від 0% до 9% залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва».

Крім того, уряд ухвалив рішення про надання фінансової підтримки мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей. 

Агропідприємства також зможуть розраховувати на таку підтримку.

Armtac 400 – найбільша й найефективніша машина для розмінування вартістю понад 18 млн грн. І вона вже виконує завдання в Харківській області. 

Armtac 400 може зачищати понад 2400 квадратних метрів території за годину.

Серед іншого, збільшується фінансування таких напрямків:

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Російський диктатор, який напав на Україну і порушив світовий порядок, заявив, що це нібито колективний Захід в останні роки зробив низку кроків для загострення ситуації і що рано чи пізно йому доведеться починати “рівноправну розмову”.

путін вкотре повторив свої вже всім відомі тези про «кривавий держпереворот, гегемонію Заходу, однополярний світ, владу над людством, особливий шлях розвитку». 

При цьому людина, яка віддала наказ своїй армії до повномасштабного вторгнення в Україну й анексії Криму, цинічно заявила, що «росія у чужий двір не лізе».

Своєю промовою путін сам підтвердив, що з ним нема про що домовлятися представникам цивілізованого світу. Він перебуває в інформаційній бульбашці, іде своїм «особливим шляхом розвитку», і не збирається дотримуватися загальноприйнятих норм і правил, ведучи всю росію у прірву ізоляції та занепаду. 

Відомство виклало твіт із посиланням на Міноборони про те, що створенням такої бомби нібито займаються дві українські організації. До посту було прикріплено фотографії з деякими ядерними об’єктами та пакетами, вміст яких видавався за начинку для вибухівки.

Відразу ж на це повідомлення відреагував уряд Словенії. Там повідомили, що один зі знімків належить Агентству поводження з радіоактивними відходами (ARAO). Фотографія була зроблена у 2010 році

Як з’ясувалося, ще кілька кадрів, використаних МЗС рф, зробив ТАРС на Білоярській АЕС у Свердловській області.

За словами Дмітрія Пєскова, президент Гвінеї-Бісау сам виявив бажання і сказав, що у нього будуть контакти й він донесе позицію путіна до української сторони.

Фактично зараз Москва виявилася в ситуації, коли кожний наступний крок путінського режиму тільки погіршує і його становище, і загалом ситуацію в росії.

За підсумками третього кварталу збори податку на прибуток – одного з ключових джерел виручки для регіональної влади – обвалилися на 20%.

Зниження надходжень податку, на який припадає кожен третій рубль виручки регіонів, торкнулося чверті суб’єктів РФ, а в шести — стало двозначним.

За підсумками вересня темпи падіння промислового виробництва різко прискорилися. У річному вираженні обсяги випуску в країні скоротилися рекордно з початку війни в Україні — на 3,1%.

Експерти кажуть, що причини цього – мобілізація та міграційний відтік.

Учнями останніх курсів профтехучилищ, технікумів, коледжів та вишів у Кемеровській, Ленінградській, Курській, Челябінській областях планують замінити мобілізованих працівників на виробництві. Питання запровадження практики «трудової мобілізації» студентів вивчає також влада Калузької області та Чукотської АТ.

Відправляти студентів на виробництво першою розпочала влада Кемеровської області: «трудова мобілізація» студентів тут оголошена з 6 жовтня. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Під час засідання Радбезу представник Франції при ООН Ніколя де Рів’єр зауважив, що факти очевидні: Іран надав безпілотники росії, яка використовує їх у своїй агресивній війні та в бомбардуваннях цивільних об’єктів. Тобто Іран порушив резолюцію РБ ООН від 20 липня 2015 року.

На закритій зустрічі членів Радбезу представник росії зауважив, що рф використовує власні безпілотники.

У відповідь на це польський постпред поцікавився, чому тоді росія категорично проти огляду експертами уламків дронів. 

Заступник постпреда Великої Британії при ООН Джеймс Каріук зауважив, що «росію та Іран, які порушили резолюцію, схопили на гарячому, і тепер Москва вигадує аргументи, бо не може пояснити своїх дій».

Ідею проведення розслідування під егідою ООН підтримали також США, Албанія, Ірландія, Норвегія, Гана, Мексика, ОАЕ, Кенія (щонайменше 10 із 15 членів).

Загалом наша держава отримала від ФРН уже 5 РСЗВ Mars II та 14 артустановок Panzerhaubitzen 2000. Крім того, за останній тиждень німці також передали нам два надводні дрони. 

В Агентстві додали, що від початку повномасштабної війни USAID передало українцям уже понад 700 генераторів.

«Ми з макрофінансової допомоги, яку підписали на 9 млрд, отримали 3 млрд. Наразі очікуємо 2,5 млрд у листопаді та 0,5 млрд – у грудні», – сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Щодо ще 3 млрд євро тривають внутрішні дебати в ЄС, у якій формі їх надати Україні.

У розмові з журналістами один із друзів Джонсона назвав це “планом Маршалла для України”. Він впевнений, що “Борис залучить багато грошей” від приватних донорів.

Як стало відомо, Джонсон відкрив офіс у Вестмінстері, де він сподівається заснувати фонд.

У складі цього пакету допомоги:

Приводом для кримінальної справи про наклеп і розпалювання ненависті стали відео, в яких блогери ображали українців, що приїхали до Чехії, рятуючись від російської агресії.

Основною метою кампанії “Ukraine is calling” є заклик до європейців взяти участь у зборі 10 мільйонів євро для підтримки українських служб швидкого реагування та невідкладної допомоги.

Exit mobile version