Напередодні 300-річчя Сковороди в університеті Переяслава відбудеться два змістовні заходи. Які та коли?

Напередодні довгоочікуваної 300-літньої річниці від дня народження Григорія Сковороди однією з родзинок всеукраїнського марафону «Сковорода 300» в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі. Розповідаємо що і коли відбудеться, посилаючись на сайт закладу.

Напередодні 300-річчя Сковороди в університеті Переяслава відбудеться два змістовні заходи. Які та коли?

«Першою ластівкою» стане зустріч з публіцисткою, прозаїком, поетесою, авторкою досліджень проблематики Голодомору та історії України, що продовжують дослідження її чоловіка, відомого дослідника Джеймса Мейса, громадської діячки Наталії Дзюбенко-Мейс. «Сковорода» – книжка, яку презентує авторка в ході свого вже третього візиту до університету. «Світ Сковороди. Сучасне прочитання» – тема зустрічі що відбудеться вже у прийдешній вівторок, 29 листопада 2022 року о 12:00 в укритті під першим корпусом УГСП.

У ході зустрічі говоритимуть про життя та творчість Григорія Савича, розвінчуватимуть міфи і легенди про нього, адже під час написання своєї книги-поеми пані Наталя використала точні та достовірні документи. Розмовлятимуть й про Україну в контексті боротьби з абсолютним злом, яке нині уособлює рашизм, і пошуки істини щодо того, що хвилює українців і що в усі часи залишається головним і вічним.

Натомість 30 листопада 2022 року об 11:00 відбудеться творча зустріч «Світогляд Сковороди і сучасність: Мистецтво та технології». Віртуальним гостем закладу стане генеральний директор, співзасновник та композитор ІТ стартап проєкту (мобільного додатку) «Аудіоказки Українською» з найбільшою колекцією аудіоказок українською, співак, один з найкращих кінокомпозиторів країни, мультиінструменталіст, викладач музики, продюсер, учасник гуртів ТНМК, НеДіля, АСТАРТА та інших, один з найкращих мелодистів України що має  власну музично-терапевтичну методику навчання дітей та альтернативу школу музики Едуард Приступа (Ділю).

У ході зустрічі митець, творчий здобуток якого налічує понад  25 повноцінних студійних альбомів від колискових до етно музики, репу і року та якого віддавна надихають творчість і масштаби особистості Григорія Сковороди, розповість про можливості які дають технології для того, аби думка Григорія Савича зазвучала по-новому, та як використання мобільного застосунку «Аудіоказки Українською» і «Digital Inclusion» допоможе розвивати та популяризувати творчу спадщину Григорія Сковороди у цифровому світі.

Зустріч відбудеться в онлайн форматі на платформі Microsoft Teams за посиланням.

Готуємось до відзначення 300-річчя видатного філософа у теплому інтелектуальному колі митців та однодумців.

Exit mobile version