Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, який щорічно відзначають 30 вересня, до Переяслава завітали столичні гості. З професійним святом працівників Переяславської публічної бібліотеки вітали колеги з Київської обласної бібліотеки для дітей. Поговорили й про перспективи розвитку книгозбірні, нові методи та підходи в роботі, інформує Proslav.
Делегація працівників КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» у складі директорки Галини Єрко, завідуючої науково-методичного відділу Олени Литвин та завідуючої відділу масової роботи Юлії Трунової відвідала переяславську читальню, ознайомилася з її фондами й оглянула приміщення.
Такі робочі візити вони здійснюють до бібліотек по всій Київській області, каже Галина Георгіївна. Надають методичні рекомендації, зокрема, щодо осучаснення просторів, впровадження нових проєктів та забезпечення безбар’єрного доступу:
– Приємно, що у співпраці з департаментом культури Київської ОВА та облрадою підіймається питання щодо розвитку та й взагалі функціонування бібліотечної сфери. Ми прагнемо створити осередки, які будуть зручними і привабливими для усіх верств населення.
Після відвідин переяславської бібліотеки Галина Єрко поділилася враженнями:
– У Переяславі я вперше. Була захоплена, дізнавшись, що історія будівлі бібліотеки налічує більше ста років, а ще приємно здивована її розташуванням у самому центрі міста. Мені дуже сподобалося подвір’я – думаю, там можна облаштувати гарну мистецьку локацію. Унікальність об’єкту спонукає зробити його потужним літературним центром. Впевнена, що в синергії співпраці відділу культури та Київської облради це стане можливим.
Чудово те, що у бібліотеці організувався справжній жіночий клуб, в якому можна поспілкуватися, зарядитися енергією. Наявний хороший фонд англомовної літератури для дітей – зараз це дуже актуально. Є деякі питання щодо безбар’єрності, які потрібно вирішити, аби бібліотека була доступнішою.
Ми можемо допомогти створити на базі бібліотеки місце для перегляду фільмів з подальшим обговоренням. Будемо сприяти тому, щоб бібліотека була осередком навчання та розвитку для молоді, магнітом для нових відвідувачів, – зазначила Галина Георгіївна.
Очільниця обласної бібліотеки для дітей підкреслила, що внаслідок російської агресії в Україні зруйновано більше 130 бібліотечних закладів, близько 750 потребують ремонту.
– Я твердо переконана, що культурна політика і культурний фронт є надважливими, адже рашисти знищують, насамперед, об’єкти культури, нашу національну пам’ять і свідомість. Нині бібліотека – це місце відновлення, становлення та зростання, адже має в своєму арсеналі низку нових напрямків та послуг: літературні гуртки, кімнати психолога, художні студії, волонтерські центри.