Нардепи, обрані переяславцями, не поставили підписи на підтримку законопроєкту про заборону УПЦ МП: які перспективи його прийняття

Станом на кінець червня понад 140 народних депутатів, за попередньою інформацією, не підписали документ на підтримку заборони УПЦ МП, законопроєкт про яку мають розглянути в другому читанні. Кілька з них – обрані жителями Переяславщини. Про це Proslav стало відомо з аналізу публікації видання LB.ua.

Нардепи, обрані переяславцями, не поставили підписи на підтримку законопроєкту про заборону УПЦ МП: які перспективи його прийняття
Нардепи, обрані переяславцями, не поставили підписи на підтримку законопроєкту про заборону УПЦ МП: які перспективи його прийняття

Повідомляється, що документ створила міжфракційна група, до складу якої увійшли народні депутати всіх фракцій та груп, окрім «Платформи за життя та мир» і «Відновлення України» – себто колишньої проросійської ОПЗЖ. До збору підписів були долучені представники усіх фракцій, а документ, за даними джерел видання, є фінальним.

Хто з депутатів, яких обирали переяславці, за попередньою інформацією, не поставив підпису?

LB.ua отримав список тих, хто відмовився ставити підписи. До нього потрапили 146 нардепів, зокрема, ті, які наразі перебувають під слідством, як Нестор Шуфрич. Серед тих, хто не підтримав, близько 90 депутатів – №92 у «партійному» виборчому списку Олександр Федієнко, який опікується Переяславщиною – надає тут допомогу жителям, активно нарощує присутність у інформаційному просторі. Також не поставила підпис народна депутатка Анна Скороход, яка обралася у ОВК №93, в межі якого входить місто Переяслав, від партії «Слуга народу» набравши 43,92% голосів виборців, а нині є членкинею депутатської групи «За майбутнє».

Що кажуть колеги депутатів по парламенту?

«Як керівник профільного комітету, я сподіваюся, що до наступного пленарного засідання (не раніше другого тижня липня, – ред.) кількість підписантів збільшиться. Чесно сказати, зараз мене дивує відсутність підписів людей, які, наприклад, підтримали законопроєкт в першому читанні», – сказав LB.ua голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв

«Ті, хто не поставив підпис, що наразі дорівнює блокуванню винесення законопроекту в зал, і тим більше не проголосує, для мене будуть тотожними російській сплячій агентурі», – прокоментувала у своєму Facebook несвідомі дії колег народна депутатка Соломія Бобровська, зокрема, тому що не дорахувалася ще 5 підписів своїх колег з Рівненщини.

За власною інформацією LB.ua, станом на зараз, в наявності 221 підпис «за». Сподіваємося серед них є, або найближчим часом з’являться, й підписи згаданих нами у публікації народних депутатів. Принаймні, наразі жоден з обранців від Переяславщини не прокоментували цю новину, не відповіли на повідомлення від журналіста Proslav з проханням підтвердити чи спростувати цю інформацію.

Водночас бентежить, що на третій рік повномасштабної війни Верховна Рада України все ще не заборонила УПЦ (МП). Причин цьому декілька: це і «спам правками» від прибічників московського патріархату, і недостатня кількість депутатів, які готові голосувати за відповідний законопроєкт. За інформацією наших колег з Bihus.info, за тиждень-два депутати мають провести повторний збір голосів – зважаючи на те, що Переяславщина на 99,9% позбулася офіційної присутності московської церкви в нашому краї, хотілося б побачити там і розчерки наших вищзгаданих обранців. А поки пропонуємо вас переглянути свіжий влог Bihus.info з цього приводу – у ньому вичерпно про передумови, «проблемні» точки питання та перспективи прийняття такого закону:

Не вистачає голосів 😡 Хто захищає УПЦ(МП) в Україні?

Нагадаємо, наразі усі храми Переяславської громади перейшли з лона УПЦ МП до ПЦУ, а у квітні Верховний Суд зобовʼязав УПЦ звільнити приміщення Михайлівської церкви у Переяславі – останнього офіційного форпосту цієї церкви у Переяславі.

Exit mobile version