Народна творчість для душевної гармонії: у переяславському Центрі спільнотворення «Любомир» для дітей провели майстер-класи

Часи, коли про свій духовний та моральний стан не прийнято було спіклуватися, вже залишилися у минулому: каталізатором цієї соціокультурної зміни для нашого народу стала війна. Українці все частіше бажають розуміти причини й наслідки внутрішніх переживань. Тому інформаційно-просвітні проєкти накшталт Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської, відкривають нові можливості для кожного громадянина держави.

Proslav відвідав захід «Народна творчість як складова нашої стійкості», що відбувся у Центрі спільнотворення «Любомир» у Переяславі в рамах цієї програми 19 вересня.

Народна творчість для душевної гармонії: у переяславському Центрі спільнотворення «Любомир» для дітей провели майстер-класи

Новий етап у духовному розвитку переяславської молоді

Центр «Любомир» став справжнім осередком неформальних послуг з ментального здоров’я для міської громади Переяслава. Водночас психоедукаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту USAID Ukraine «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що виконується організацією Pact. Відтак, завдяки мужності та відданості Збройних Сил України, наша молодь має можливість розвиватися, плекаючи своє ментальне здоров’я та культурну ідентичність.

Захід у Переяславі зібрав учнів шкільного віку, занурюючи їх у світ української культури та мистецтва. Відкриття ознаменувалося виступами визначних фахівців у сфері піклування про ментальне здоров’я майбутнього покоління: Любові Онопрієнко, керівниці Центру «Любомир», Вікторії Вінс, консультантки з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Переяславській громаді, та Миколи Дроботенка, директора Фонду сприяння розвитку обдарованої молоді. З найкращими побажаннями до юних гостей центру звернулася заступниця міського голови Оксана Степаненко.

П’ять майстерень народної творчості

Серце заходу билося в п’яти унікальних майстернях, кожна з яких відкривала нові грані народної творчості та її зв’язку з ментальним здоров’ям. «Народна скарбниця» під керівництвом Любові Онопрієнко та Владислава Брика занурювала в глибини традицій української нації. «Таланти майбутнього» Миколи Дроботенка розкривали потенціал союзу «когнітивний розвиток-ментальне здоров’я» через розвиваючі ігри.

Майстерня «В єдності наша сила» під керівництвом Ганни Сидоренко вчила створювати браслети стійкості та в’язати маскувальні сітки. «Країна ремесел» Олександра Чубая відроджувала давню техніку випалювання на дереві. «Драйв та сила» Ніни Дейнеги та Олександра Хомича єднала дух і тіло через спортивні активності.

Особливу увагу привернула лялька-мотанка «Любомира» – символ давньої української культури та оберіг. Її назва, що поєднує слова «любов» і «мир», втілює прагнення до гармонії, добробуту та захисту родини. Всі діти прагнули бодай доторкнутися до неї, почувши історію її подорожей по світу.

Творчість = збереження ментального здоров’я

День спільнодії «Народна творчість як складова нашої стійкості» став важливою подією в рамках програми «Ти як?». Він не лише продемонстрував існуючі напрацювання у сфері психологічного благополуччя, але й розкрив потенціал програми та її інноваційних підходів. Творчі роботи, створені під час заходу, стануть частиною експозиції до Всесвітнього дня ментального здоров’я, підкреслюючи зв’язок між мистецтвом та психологічним станом людини.

Цей захід став яскравим свідченням того, що народна творчість – це не просто культурна спадщина, а й потужне джерело життєстійкості, особливо важливе для підростаючого покоління у складні часи. Відродження українських звичаїв, традицій і обрядів постає як ключовий процес збереження національної ідентичності та духовної спадщини, особливо зараз, у черговий період боротьби українців за суверенне майбутнє.

Нагадаємо, у Переяславі відбулася літературна зустріч «Живе слово, як молитва»: вечір поезії та пам’яті приурочили до Дня міста.

Exit mobile version