Ще до російського повномасштабного вторгнення рівень народжуваності в Україні був найнижчим у Європі, однак тепер він може стати найнижчим у світі, пише видання The Wall Street Journal, передає Proslav.
За перше півріччя цього року в Україні народилося 96 755 дітей, що на 28% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року (135 079 дітей). Щомісяця в середньому народжується близько 16 100 дітей. Для порівняння, у попередні роки до повномасштабного вторгнення кількість немовлят коливалась у межах 21 000-23 000 на місяць.
Зазначається, що рівень народжуваності в України почав падати (на 12%) ще після окупації Криму у 2014 році. Однак після початку повномасштабної війни у 2022 році коефіцієнт народжуваності взагалі впав до 1,2. Це при тому, що для підтримки чисельності населення цей показник має становити 2,1 дитини на одну жінку.
За одним із прогнозів, населення України може скоротитися до 30 млн протягом наступних двох десятиліть порівняно з 43 млн до 24 лютого 2022 року. Такого висновку дійшов фахівець Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Олександр Гладун.
Через бойові дії мільйони жінок із дітьми були змушені залишити країну, а чоловікам віком від 18 до 60 років заборонили виїзд. Також ситуацію погіршило фізичне розділення партнерів та відкладання народження дітей.
За даними видання, певні жінки відкладають вагітність через постійні загрози ракетних ударів, а також через можливий призов чоловіка до армії. Деякі – навпаки вирішують народжувати, незважаючи на небезпеку та невизначеність війни.
Нагадаємо. у Переяславській громаді зменшилась кількість першокласників: скільки дітей пішли до школи