Наші захисники просунулись на 12 та 4 кілометри на Південному та Бахмутському напрямках – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 25 липня

Триває 517 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави. Російська федерація продовжує вбивати мирне населення України, і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору.

Наші захисники просунулись на 12 та 4 кілометри на Південному та Бахмутському напрямках – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 25 липня
Фото: 31 омбр

БОЙОВІ ДІЇ

Сьогодні вночі російська федерація завдала чергового удару іранськими ударними БпЛА типу “Shahed” по Україні. Інформація щодо наслідків уточнюється.

Протягом минулої доби ворог завдав 1 ракетного та 72 авіаційних удари, здійснив понад 50 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є загиблі та поранені серед дітей та цивільного населення, руйнувань та пошкоджень зазнала портова інфраструктура та пункти зберігання зерна на півдні України, житлові будинки.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Протягом минулої доби відбулось понад 35 бойових зіткнень.

«На південному фронті за час наступу звільнили більше 192 кв. км території. Українські війська продовжують ведення наступальної операції на декількох ділянках».

На Бахмутському напрямку за час наступу ЗСУ звільнили близько 35 кв. км території, а минулого тижня – близько 4 кв. км. Ключові бої тривають в районі Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки.

Станом на ранок 25 липня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.07.23 орієнтовно склали

Після масштабної детонації окупанти призупинили рух залізницею в Джанкойському районі та автомобільною трасою Джанкой-Сімферополь.

Крім того, вони вирішили евакуювати населення довколишніх сіл у радіусі 5 кілометрів від місця вибуху. 

Також російські ЗМІ повідомляють, що на складі, який горів 22 липня у Красногвардійському районі, зберігалися 3 тисячі тонн артилерійських боєприпасів. 

У ДПСУ вважають, що нагнітанням ситуації і на кордоні з Білоруссю, і на кордоні з країною-агресором у межах Чернігівщини, Сумщини, Харківщини ворог намагається стримати Сили оборони України, демонструючи певну присутність для того, щоб Україна тримала необхідну кількість своїх сил і не перекинула їх на більш важливі напрямки, де ведуться такі повномасштабні бойові дії.

Зазначається, що зараз північний кордон України із Білоруссю постійно укріплюється, там зводять фортифікаційні споруди й мінують територію, а от укріплювати лінію кордону Чернігівської, Сумської та Харківської областей із Росією дуже складно, оскільки територія перебуває під постійними обстрілами.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

«Віримо в домовленості з Європейською комісією, але готуємося до будь-якого розвитку подій», – зауважив Президент.

За його словами, неприпустима ситуація блокування експорту суходолом після 15 вересня, коли припиняють діяти відповідні обмеження.

«Ми тримаємо зв’язок з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти рішення, яке всіх влаштовуватиме».

Міністр наголосив, що наміри путіна «вбити клин» між Києвом і Варшавою –такі ж марні, як і його невдале вторгнення в Україну.

«На відміну від росії, Польща та Україна зробили висновки з історії, та завжди стоятимуть разом проти російського імперіалізму і неповаги до міжнародного права».

Міністр також поширив заяву МЗС Польщі, у якій зазначено, що «історичні інсинуації російської влади» свідчать про «глибоко вкорінений ревізіонізм та імперіалізм росії».

Наразі в Україні понад 260 тисяч дітей потребують надолужити щеплення проти кору в ході вакцинальної кампанії. Це діти віком від 2 до 16 років. Одна дитина, яка захворіла на кір, може інфікувати 7-9 дітей, які не мають імунітету. Тож зараз батькам варто подбати про імунітет дітей та наздогнати щеплення у будь-який зручний спосіб. 

Станом на 24 липня фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі – наразі він становить 16,36 м. Рівень води в каналі ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, – 10,93 м.

Зокрема, у червні 2023 року Фонд відшкодував вкладникам 40,2 млн грн.

Відповідно до законодавства, на час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення, запроваджено 100% гарантії за банківськими вкладами.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

За 2022 рік із росії «пішло» $239 млрд, що учетверо більше, ніж в 2021 році. 

У першій половині цього року відтік склав додаткові $27 млрд. Темпи відтоку капіталу досягли 13% ВВП і побили усі можливі рекорди.

У Держдумі підготували закон про покарання для іноземних юридичних та фізичних осіб за участь у розслідуваннях, які «суперечать інтересам росії».

З таким же успіхом російські депутати можуть ухвалити закон, за яким заборонять рух Місяця по орбіті. Вони досі не розуміють, що міжнародне право діє незалежно від російського законодавства й рано чи пізно злочинці сядуть на лаву підсудних.

За словами інформованих джерел, заборона стала особливо жорсткою в останній місяць: від журналістів вимагають припинити висвітлювати в негативному ключі навіть офіційну статистику Росстату.

Її останній реліз, що охоплює період за січень-травень 2023 року, показав, що кількість народжень дітей у країні скоротилася на 1,2% рік до року, до 511,7 тисяч. А відносний рівень народжуваності – 8,5 дітей на 100 тисяч осіб населення – опустився до мінімуму з 1999 року.

Зокрема, у росії школярів планують навчати стрільбі з автомата, навичкам поводження з ручними гранатами і наданню першої медичної допомоги.

Усе це стане обов’язковим з 1 вересня 2023 року для учнів 10 і 11 класів.

«Посилений акцент росії на військовій підготовці дітей є здебільшого спробою культивувати культуру воєнізованого патріотизму, а не розвивати справжні військові здібності. Однак додавання навичок керування БПЛА підкреслює, що росія визначила використання тактичних БПЛА в Україні як сталий компонент сучасної війни».

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Нині з порту Сантандер вийшло судно з військовими та гуманітарними вантажами, яке прямувало в Україну. Очікується, що всі матеріали можуть бути доставлені ЗСУ на початку серпня.

Документ передбачає не лише постачання військової техніки, яка є у Литви, але й нової, закупленої; а також навчання українських військових та їх реабілітацію в Литві.

Перекази за кордон через «Юністрим», яка до війни забезпечувала до 40% таких операцій та була одним із лідерів ринку, призупинили вже декілька фінустанов. 

У німецькому Міноборони назвали німецько-польські зусилля з організації ремонтного центру успішними.

Також не виключається, що в подальшому за межами Німеччини можуть ремонтувати й танки Leopard більш сучасних модифікацій – 2A5 та 2A6.

Exit mobile version