Навчайся слухаючи: добірка змістовних українських подкастів від Proslav

Нині подкасти переживають своє друге відродження, і це досить не випадково зважаючи хоча б на динамічний спосіб життя людей ХХІ століття, коли час відкрити для себе щось нове та цікаве знаходиться, переважно, в дорозі чи за домашньою рутиною. Розважальні чи освітні – їх можна знаходити та слухати на різноманітних медіаплатформах, зокрема Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify тощо. Proslav пропонує вашій увазі огляд українських подкастів які, на наш погляд, вирізняються своєю змістовністю.

Навчайся слухаючи: добірка змістовних українських подкастів від Proslav
Навчайся слухаючи: добірка змістовних українських подкастів від Proslav

Вчися вухами

«Вчитись можна не лише за столом чи партою. Можна і в потязі чи автобусі, під час прогулянки чи лежачи у ліжку. Можна навіть в укритті – для цього потрібно лише слухати», – кажуть у Громадській організації “Смарт Освіта”, що створила цю серію подкастів. Завдяки проєкту «Вчися вухами» наразі можна прослухати аудіоуроки для 7–11 класів із всесвітньої та історії України, громадянської освіти, української мови та літератури.

Без оголошення війни

Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті «Без оголошення війни» розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє. Автори говорять у невимушеній манері про складні питання української та світової історії й зіставляють їх із нинішньою війною росії проти України. На їхню думку, корисно проводити паралелі між тим, що відбувалося, і тим що відбувається зараз.

Теорія неймовірності

У які наукові міфи ми схильні вірити та чому? Чи діє на нас 25-ий кадр? Наскільки реальною є загроза підвищення рівня океану на десятки метрів через потепління? Чи здатні електромобілі замінити весь транспорт? У подкасті від «Українського радіо» розвінчують ці та інші стереотипи разом з автором найвідоміших українських технотриллерів Максом Кідруком.

ПереФарбований Лис

Це подкаст Валентини Мержиєвської й Марії Діденко про психологію персонажів української літератури. Авторки перечитують твори зі шкільної програми, аналізують життєві стратегії, стереотипи та сценарії поведінки літературних героїв.

Навчайся слухаючи: добірка змістовних українських подкастів від Proslav

Український культ

Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Про це та інше йдеться в розмовах з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно. «Ми прагнемо зруйнувати міф про провінційність української культури», – кажуть автори подкасту, викладачі Києво-Могилянської академії, літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

Ніжний інгліш

Як урешті-решт перестати боятися англійської мови? Що потрібно, аби кінець кінцем сказати свої перші 20 слів англомовному іноземцеві? Чому та англійська все вчиться-вчиться, та ніяк не вивчиться? Ведуча подкасту Хельґі Палко впевнена, що мову неможливо вивчити, не вибудувавши із нею стосунки. Тож «Ніжний інгліш» – це подкаст про те, як будувати здорові стосунки з англійською мовою.

Наша класика

Це подкаст, у якому зібрані знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Радіо «Культура», озвучені українськими акторами театру та кіно. Більшість творів першого сезону подкасту включені до шкільної програми, що допоможе швидше підготуватися до уроків літератури або просто насолодитися культовими текстами.

Буде тобі наука

Автори цього подкасту від наукового журналу «Куншт» обговорюють проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Що таке емпатія? Як працюють заспокійливі ліки? Як сплять солдати на полі бою та в мирний час? Відповіді на ці та багато інших цікавих питань можна знайти у випусках подкасту.

Колумбова Географія

Чому Земля крутиться ? Як правильно розв’язувати задачі на азимут? Чи правда, що на іспиті з географії можуть спитати про Володимира Вернадського? Для того, щоб дати відповідь на ці три й ще кілька сотень питань, запустили подкаст, який розповість про все – від географічних відкриттів Колумба до сільського господарства країн Африки та Азії. Одна тема – один подкаст.

Донбас. Історія в іменах

Це подкаст подкаст про людей Донбасу, які вплинули на історію та розвиток України. Через історії українців Донбасу ми хочемо спростувати міф про російськість сходу України. Героями цікавих і пізнавальних розповідей є Христина Алчевська, Володимир Сосюра, Олекса Тихий, Василь Стус, Леонід Биков та інші видатні діячі.

Нагадаємо, раніше ми писали про книги, які найчастіше купували українці у 2023 році: одна з них стала беззаперечним лідером.

Exit mobile version