Навчальний рік 2022-2023: які школи Переяславської громади відкриють свої двері 1 вересня

Попри військову агресію рф, навчальний рік у школах має розпочатися за планом – 1 вересня в очному режимі.

Навчальний рік 2022-2023: які школи Переяславської громади відкриють свої двері 1 вересня

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 24 червня.

«Питання складне, адже пов’язано з безпекою наших дітей. Безпекова ситуація в країні різна, і вже зараз зрозуміло, що на прифронтових територіях повернутися до очного навчання неможливо, а тому там продовжиться онлайн-формат. Так само як і на окупованих територіях», – відмітив прем’єр.

Також він наголосив, що місцева влада має пропрацювати весь організаційний процес і очної, і змішаної форми навчання. Зокрема, Міністерству освіти і науки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству розвитку громад та територій, ВЦА доручено забезпечити довезення дітей до шкіл, а також безпеку в закладах освіти.

За словами Глави Уряду, органи місцевого самоврядування повинні:

«ДСНС має найближчим часом завершити розробку типових протоколів безпеки, а далі ВЦА мають затвердити на їх основі індивідуальні протоколи безпеки для кожного закладу освіти та ознайомити з ними учнів та батьків», – зазначив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль підкреслив, що дитячі садочки, школи та університети на неприфронтових територіях повинні працювати: «Це важливо, і Уряд зробить все, щоб це відбулося в безпечних умовах».

Оскільки навчальний рік оф-лайн розпочнеться лише в школах, які обладнані бомбосховищами, депутати міськради під час сесійного засідання 23 червня обговорили, яка щодо цього ситуація у Переяславській громаді. 

У ході засідання очільник відділу освіти громади Петро Ярмоленко проінформував, що наразі працює робоча група з цього питання, у найближчій перспективі створять комісію: 

«Згідно вимог, бомбосховище має бути або безпосередньо в закладі, або поблизу нього. Так склалося, що більшість закладів середньої освіти нашої громади не мають можливості облаштувати сховище ні в закладі, ні навіть поруч. Тому ми вирішили забезпечувати оф-лайн освітою передусім тих школярів, для яких дистанційна є нереальною. Наразі ми точно маємо змогу почати очно навчати першокласників. Зараз до найбільшої школи та садочка міста, які знаходяться в панельних будинках та обладнані суто технічними підвальними приміщеннями, ходить третина школярів та четвертина дошкільнят. Тобто нам це не підходить. Поки, знову ж таки попередньо, міркуємо про те аби чотири перші класи сьомої школи розмістити у другій школі, плюс перші класи другої школи. Найближче звідти укриття знаходиться на швейній фабриці», – сказав Петро Миколайович та додав, що куди простіша ситуація з селами громади. Приміром, у Великій Каратулі та Дем’янцях є бомбосховища, а відтак є змога навчатися для усіх дітей.

У свою чергу, міський голова Вячеслав Саулко додав, що зі сховищами справді були проблеми. Але завдяки освітянам вони стали кращими. Він відмітив, що, на жаль, зараз для цього напрямку неможливо виділити фінансування.

Нагадаємо, у ході сесії змінили статус та назви усіх закладів середньої освіти Переяслава. ProSlav розповів для чого та як тепер називатимуть школи.

Exit mobile version