Не перевантажуйте дітей і дозволяйте собі гнучкість у плануванні уроків: як вчителям організувати освітній процес в умовах війни

Міністерство освіти і науки радить учителям подбати про адекватні навчальні навантаження для дітей. Також там наголошують, що школа – це про спільноту, безпеку та підтримку, а не про контроль. Про це йдеться у рекомендаціях МОН, наданих освітянам на початку навчального року, передає Proslav.

Не перевантажуйте дітей і дозволяйте собі гнучкість у плануванні уроків: як вчителям організувати освітній процес в умовах війни

Так, у Міносвіти рекомендують вчителям:

1. Обираючи між потребою «виконати програму» та «зберегти ресурсність для перемоги», надавати пріоритет другому

. Зазначається, що і діти, і вчителі можуть почуватися втомленими. Часто це проявляється зранку, якщо вночі лунала тривога. У такому випадку важко дотримуватися високої концентрації на академічному матеріалі, і це цілком нормально.

2. Не нехтувати сигналами тривоги

Незалежно від форм навчання чи форм організації освітнього процесу, після сигналу тривоги потрібно зупинити заняття і перейти в укриття. Це стосується як учнів, так і вчителів.

3. Ставитися до втрати концентрації (власної та учнів) із розумінням

На початку дня не варто пропонувати нові чи складні для засвоєння теми. Також приділіть час зміцненню та відчуттю безпеки, зверніть увагу на соціально-емоційне навчання. Можна присвятити один з уроків узагальненню та систематизації попереднього матеріалу тощо. Академічний складник ми обов’язково надолужимо після стабілізації ситуації, кажуть у МОН.

4. Створювати простір, у якому дитина відчуватиме підтримку

Неприпустимими є фрази на кшталт «Я чи інший учень або учениця зміг / змогла прийти вчасно / виконати домашнє завдання…, то й ти мусиш!», «Зберися й починай працювати, бо всім зараз складно» тощо. Альтернативою може бути: «Те, що ми всі переживаємо, – непростий виклик, і мені шкода, що тобі доводиться через це проходити. Попри це, ти чудово даєш собі раду, а разом нам вдасться ще краще».

5. Дбати про себе

У МОН рекомендують, перш за все, подбати про свій стан. Обов’язково діліться своїми переживаннями з близькими.

Навчальне навантаження

Також освітянам дали кілька рекомендацій щодо вибору форм і методів навчання:

Коли та як дитину можна вперше познайомити з гаджетами – читайте в публікації Proslav.

Exit mobile version