Незаконне будівництво у Почаївській лаврі: як УПЦ московського патріархату нехтують рішеннями українських судів

Ще до завершення перевірки Міністерством культури та інформаційної політики України, орендарі Почаївської лаври (УПЦ московського патріархату) продовжують свою діяльність, незважаючи на судову заборону. За словами Василя Ільчишина, директора Кременецько-Почаївського ДІАЗу, священнослужителі та мешканці обителі продовжують руйнувати пам’ятку архітектури національного значення, порушуючи рішення суду, повідомляє видання “Перший Онлайн”.

10 липня під час інспекції території Свято-Успенської Почаївської лаври було виявлено незаконне будівництво, незважаючи на ухвалу Тернопільського апеляційного суду від 25 жовтня 2023 року у справі 601/2016/23, яка забороняє будівельні роботи на земельній ділянці комплексу споруд пам’ятки національного значення. За словами Ільчишина, на місце було викликано поліцію, складено протокол про заборону проведення будь-яких робіт. Однак, це не зупинило орендарів, які продовжують будівництво без жодних дозволів та документації, порушуючи законодавство.

Директор ДІАЗу також наголосив на необхідності проведення археологічних досліджень перед початком будь-яких робіт, оскільки на території можуть бути стародавні поховання та унікальні артефакти, які тепер заливають бетоном.

“Перед початком робіт необхідно було розробити проєктну документацію та отримати дозвіл власника. Жоден з цих кроків не був виконаний. Натомість, почали масштабне будівництво, зводять незрозумілий ангар, вставляють швелери у стіни, порушуючи цілісність пам’ятки архітектури та знищуючи археологічний шар,” – зазначив Ільчишин.

Кременецько-Почаївський ДІАЗ вже склав відповідні акти та направив матеріали до Міністерства культури для подальших дій і реакції на порушення.

На даний момент на території Почаївської лаври відкрито понад 10 кримінальних справ проти орендарів (УПЦ). Однак, навіть судові рішення не зупиняють їх від незаконної діяльності.

УПЦ МП все ще перебувають у Михайлівській церкві у Переяславі

10 квітня 2024 року Верховний Суд у складі колегії Касаційного господарського суду залишив у силі рішення Господарського суду Київської області та постанову Північного апеляційного господарського суду по справі № 911/638/23. Серед іншого, рішенням було задоволено позовні вимоги Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та МКІП до Релігійної громади Української православної церкви щодо усунення перешкод у здійсненні права користування Михайлівською церквою.

Проте прихильники московського патріархату не полишають території монастиря, настоятель якого — архімандрит Антоній (Пономаренко), під час акції із захисту святині у червні 2023 року, у відео поширеному процерковним telegram-каналом «Перший Козацький» чітко й без двочитань зауважив, що «ЗАЙДЕТЕ ТОЛЬКО ЧЕРЕЗ НАШИ ТРУПЫ». Про трупи в монастирі нам поки не відомо, так як і про якісь подальші дії правоохоронців чи виконавців судових рішень.

Не до УПЦ МП

В той час як ворожі агенти в рясах ведуть свою діяльність в українських містах та селах нашим законодавцям не доходять руки до прийняття Закону про заборону діяльності московського патріархату, про це ми писали нещодавно. Також обурює, мʼяко кажучи, вʼяла діяльність правоохоронців, виконавців та МКІП, щодо діяльності тих юридичних осіб, які уже мають рішення суду.

Proslav як завжди тримає руку на пульсі діяльності УПЦ МП і розповідає про найцікавіше.

Exit mobile version