Новостворена виконкомом комісія визначатиме ступінь потреб осіб, які потребують соцпослуг – за яким алгоритмом та чому, поки що, охочими доглядати стають чоловіки?

Виконавчий комітет Переяславської міської ради прийняв рішення про створення комісії з комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. Це сталося сьогодні, 19 липня, на засіданні виконкому, про усі рішення якого ми розповіли вам кількома публікаціями раніше.

Новостворена виконкомом комісія визначатиме ступінь потреб осіб, які потребують соцпослуг – за яким алгоритмом та чому, поки що, охочими доглядати стають чоловіки?

Передумови прийняття рішення. 

Рішення було прийнято з поправкою на те, що на початку травня 2022 року Уряд опублікував постанову Кабінету Міністрів України №591, яка оновила порядки виплати компенсації особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній (постанова №859) та професійній (постанова №1040) основі. Зазначені зміни були підготовлені Міністерством соціальної політики України разом з Асоціацією міст України у зв’язку з тим, що попередньо прийнята постанова КМУ №1040 потребувала суттєвих додаткових видатків з бюджетів громад.

Що означає рішення виконкому? 

Зважаючи на вищенаведене, виконком затвердив положення про комісію з комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг; затвердив склад комісії з комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг та показники, за якими здійснюється комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. Поряд з тим, затверджено шкалу оцінки можливості виконання елементарних дій, згідно з додатком та можливості виконання складних дій. Усі додатки до рішення допитливий читач за кілька днів може знайти на сайті міської ради у розділі «Рішення виконкому».

Хто буде в комісії? 

Склад комісії з комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг: Іванюк Ірина Володимирівна – начальниця управління соціального захисту населення Переяславської міської ради, голова комісії; Корнєєв Євген Леонідович – заступник начальника управління соціального захисту – начальник відділу прийому громадян управління соціального захисту населення Переяславської міської ради, заступник голови комісії; Щербина Ніна Павлівна – державна соціальна інспекторка відділу контролю та бухгалтерського обліку управління соціального захисту населення Переяславської міської ради, секретар комісії.

Серед членів комісії: Шевель Вікторія Іванівна – завідувачка міської амбулаторії центру первинної медико-санітарної допомоги; Базиль Олена Володимирівна – заступниця директора центру первинної медико-санітарної допомоги; Шульга Лариса Анатоліївна – завідуюча відділенням соціальної допомоги вдома Центру надання соціальних послуг та соціальної інтеграції; Даценко Наталя Василівна – завідувачка відділенням надання соціальної натуральної грошової та адресної допомоги Центру надання соціальних послуг та соціальної інтеграції; Лялька Юлія Миколаївна – начальниця Центру соціальних служб Переяславської міської ради; Пурденко Ірина Георгіївна – заступниця директора – начальниця служби соціальної роботи в громаді Центру соціальних служб Переяславської міської ради; Костюк Наталія Вікторівна – державний соціальний інспектор відділу контролю та бухгалтерського обліку управління соціального захисту населення Переяславської міської ради та старости усіх округів Переяславської міської територіальної громади.

Чим займуться ці люди? 

Комісія у складі трьох осіб (зокрема медичний працівник), опитавши сусідів особи та її безпосереднього лікаря, здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, за показниками, затвердженими Кабміном та готує висновок. 

Якщо за результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи їй установлено IV групу рухової активності (5 ступінь індивідуальної потреби), соціальні послуги з догляду на професійній основі можуть надаватися два – три рази на тиждень; IV групу рухової активності (6, 7 ступені індивідуальної потреби) – чотири – п’ять разів на тиждень; V групу рухової активності – шість – сім разів на тиждень (у разі потреби).

Разом з тим, особі пропонуватимуть отримувати соціальні послуги з догляду надавачем соціальних послуг (догляду вдома, паліативного догляду, підтриманого проживання) комунального чи недержавного сектору. Якщо особа відмовляється від отримання таких послуг, уповноважений орган може їй відмовити в наданні соціальних послуг з догляду на професійній основі.

Зазначена норма направлена на забезпечення надання соціальних послуг особам з урахуванням спроможності органів місцевого самоврядування.

Який алгоритм цього процесу? 

Постановою Кабміну визначено, що орган місцевого самоврядування протягом двох робочих днів після отримання відповідних заяв здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг.  За його результатами уповноваженим органом готується висновок за затвердженою формою.

Особа потребує надання соціальних послуг, якщо за результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, їй установлено IV чи V групу рухової активності. Показники, за якими здійснюється комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб, затверджені цією ж постановою.

Рішення міської ради ProSlav прокоментував заступник начальника управління соціального захисту – начальник відділу прийому громадян управління соціального захисту населення Переяславської міської ради, новообраний заступник голови комісії Євген Корнєєв:

«Раніше такою справою займався соціальний інспектор – він приходив, дивився в яких умовах лежить людина і підписував акт. Нині ж для отримання такого акту буде потрібна ще одна процедура – виїзджає медичний працівник, працівник Центру надання соціальної допомоги (бо це їх специфіка, вони розуміють ці потреби – прим.авт.. Як у постанові Кабміну так і в рішенні виконкому є шкала оцінки можливості виконання елементарних дій та можливості виконання складних дій – там усе прописано, написано які бали ставляться за ту чи іншу дію яку може або не може робити людина. Приміром, чи може вона самостійно їсти, чи може особа сама вийти на вулицю, підніматися сходами тощо. Це іноземна система, за якою чим більше людина може робити тим більше вона отримує балів. Тобто, соціальний працівник не призначатиметься тим, хто може робити ті чи інші дії самостійно і без сторонньої допомоги. Тому і приходитиме три людини, аби приймати рішення більшістю голосів. Якщо воно не прийнято – приїдемо до особи за рік.

Також комісія залишає за собою право без попередження перевіряти як особу яка могла симулювати свою неміч і роботу доглядача, бо на нього з  місцевого бюджету виділяються ті чи інші кошти на догляд за такою людиною. Нині, як на диво, до нас звернулося 10 чоловіків які хочуть бути доглядачам. І жодної жінки, для якої більш притаманна така робота. Мабуть річ у тім, що чоловікам які доглядають за такими особами дається відстрочка від призову і 30 днів для виїзду за кордон в умовах воєнного стану з/без особою/би за якою ця людина доглядає. Відтак, аби не було маніпулювання і існуватиме ця комісія».

Повний текст постанови  Кабміну з врахуванням шкали оцінки можливості виконання елементарних дій та виконання складних дій знайдете за цим посиланнямhttps://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadkiv-zatverdzhenih-postanovami-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-23-veresnya-2020-r-859-i-vid-6-zhovtnya-2021-r-1040-591-070522

Нагадаємо, учора ProSlav дізнався деталі щодо того, як оплачуються лікарняні під час «простою».

Exit mobile version