Масові знеструмлення створюють українцям чимало труднощів у побуті, саме тому варто потурбуватися про резервне джерело живлення. На допомогу у таких випадках приходять генератори. Проте, якщо ви таки вирішили його придбати, варто взяти до уваги кілька порад.
Як правильно вибрати генератор для оселі – розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
То на що покупцю варто звернути увагу під час вибору генератора?
- Потужність. Генератора потужністю 3 кВт вистачить для одночасної роботи звичайних побутових приладів (холодильник, праска, електрочайник тощо). Пристрої потужністю 5 кВт дозволять додатково під’єднати ще телевізор, комп’ютер або приготувати обід на електроплиті. Більш потужні з них згодяться для живлення великих будинків чи комерційних приміщень.
- Види. Найбільшим попитом користуються дизельні або бензинові генератори. Бензинові мають невеликий рівень шуму, невисоку вартість, але не здатні працювати тривалий час, а через високу вартість бензину кожен кіловат виходить відносно дорого. Дизельні добре переносять великі навантаження, менш затратні, однак мають високий рівень шуму й коштують дорожче від бензинових.
- Фази. Генератор може бути однофазним на 220 Вт або трифазним (380 Вт). До першого варіанту ви зможете підключати прилади зі споживанням до 220 Вт, другий – призначений для промислового обладнання.
- Тип запуску. Існують генератори з ручним, електричним, дистанційним або автоматичним пуском. Ручний пуск – найпоширеніший у генераторах з потужністю до 5 кВт. Щоб запустити його, необхідно смикнути за шнур.При наявності електричного стартера увімкнення приладу здійснюється ключем запалювання, що розташований на панелі керування. Дистанційний запуск дозволяє вмикати пристрій за допомогою пульта, який додається до електростартера. Автоматичний же – підключає станцію автоматично у разі зникнення електрозабезпечення в будівлі.
Щоб зорієнтуватися, якої потужності вам потрібен генератор, у Мінреінтеграції радять спершу визначити, яку кількість приладів ви збираєтесь живити цим пристроєм. Підрахуйте їх сумарну потужність і до отриманої цифри додайте 20-30%.
Знайомтеся з розкладом руху громадського транспорту в Переяславі у публікації ProSlav.