Олена Дорофеєва виграла грант від БФ «МХП-Громаді» на розвиток власної справи: у себе вдома переяславка виготовляє шеврони для військових

Переяславка Олена Дорофеєва взяла участь у конкурсі бізнес-ідей «Роби своє» від Благодійного фонду «МХП-Громаді» та стала його переможницею. За виграні грантові кошти підприємниця придбала сучасну вишивальну машинку й таким чином розширила власну справу – виробництво шевронів для захисників, розповідає Proslav.

Олена Дорофеєва виграла грант від БФ «МХП-Громаді» на розвиток власної справи: у себе вдома переяславка виготовляє шеврони для військових

Рік тому Олена та Олександр Дорофеєви вирішили змінити життя й просто у себе вдома започаткували виготовлення речей, оздоблених машинною вишивкою. Їхній товариш веде подібний бізнес у Чернівцях – він і поділився з подружжям деякими тонкощами виробництва. Щоб втілити свій задум, пара наважилася на сміливий крок – продала автомобіль, аби придбати спеціальне вишивальне обладнання.

Розпочавши з малого, Олена та Олександр почали створювати різні вироби: футболки, шопери, картини… Однак найбільший попит мали шеврони. Поступово виготовлення шевронів стало їхнім основним напрямком діяльності, а сотні замовлень від військових, які посипалися у соцмережах, – стимулом для подальшого розвитку.

Щоб масштабувати виробництво, в березні Олена Дорофеєва подала заявку на грантовий конкурс бізнес-ідей «Роби своє» від БФ «МХП-Громаді». Інформацію про його проведення побачила в інтернеті.

Цього року конкурс охопив 13 областей України та місто Київ. Із 673 кандидатів відібрали 80 переможців. Серед них і Олена Дорофеєва. На виграні кошти – 100 тисяч гривень – підприємниця придбала ще одну сучасну вишивальну машину.

Представники благодійного фонду завітали до подружжя Дорофеєвих, аби особисто привітати з перемогою та на власні очі побачити домашнє виробництво. Господиня подарувала гостям 5 рушників, виготовлених на новій вишивальній машині.

– Конкурс «Роби своє» орієнтований на підтримку малого й середнього бізнесу, який потребує релокації й відновлення, та на локальних підприємців, які намагаються розпочати або розвивати власну справу, – розповідає Світлана Березань, менеджерка з впровадження національних проєктів Фонду «МХП-Громаді». – Компанія «МХП» прагне допомагати підприємцям задля поліпшення життя громад і стану національної економіки в цілому. Саме тому компанія активно підтримує ініціативи благодійного фонду «МХП – Громаді». Ініціатива пані Олени отримала підтримку комісії, тому що вона є надзвичайно актуальною в наш час.

У команді експертної ради цього року були Юрій Гладкий, засновник і СЕО бренд-маркетингової агенції Grape; Сергій Позняк, фінансовий та інвестиційний експерт з 20-річним досвідом, голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО; Дмитро Зозуля, заступник голови правління з інвестиційної діяльності компанії МХП. Вони детально аналізували бізнес-ідеї та оцінювали їх з погляду життєстійкості, інноваційності, здатності до масштабування.

Однією з умов конкурсу було 100% співфінансування від заявника. Тобто на отримані 100 тисяч гривень переможець повинен вкласти у свою справу власні 100 тисяч. Таким чином грантодавець розуміє, що підприємець вірить у свій проєкт і готовий у нього інвестувати, пояснює Світлана Березань.

Вдвічі більше машин – то й роботи вдвічі більше. Переяславка зазначає, що завдяки новому обладнанню, у них з’явилася можливість швидше виконувати замовлення, бо вони надходять щодня.

– Працюємо майже 24 на 7, бо намагаємося відправити шеврони у день замовлення, максимум – наступного дня, – каже пані Олена. – Хлопці часто переїжджають: сьогодні в одному місці, а завтра вже в іншому, тому просять надіслати терміново. Утворюється багато нових підрозділів – військових звертається дуже багато. Часто уточнюють, чи це принт, чи вишивка, бо вона більш стійка і якісна. Місяці знадобилися на те, що навчитися дизайну і досконало опанувати машинну вишивку, але зараз робота кипить і мені це заняття дуже подобається.

На випадок можливих відключень електроенергії подружжя має дві зарядні станції, які дозволяють безперебійно працювати до 5 годин без світла. Це забезпечувало своєчасне виконання замовлень навіть за умов енергетичної нестабільності.

Олена та Олександр висловили подяку грантодавцям за надану можливість розвивати власну справу і рухатися вперед. Представники фонду побажали подружжю наснаги, натхнення і найшвидшої перемоги, аби в майбутньому вони масово виготовляли вже не шеврони, а вишиванки та весільні рушники. Для подружжя ці слова стали додатковим стимулом іти вперед попри всі виклики, і втілювати мрії в реальність.

Нагадаємо, режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв презентував у Переяславі свої культові стрічки й розповів про творчий шлях.

Exit mobile version