Оперативна аналітика подій щодо повномаштабного вторгнення рф за вчора, 3 червня 2022

Український народ уже 101 день бореться проти російських окупантів. Ціною неймовірних зусиль ми вже пройшли шлях створення нації більший, ніж за останні 100 років. Українці показали, що є найхоробрішою нацією, а українська армія – одна з найсильніших. Саме наші воїни повністю розвіяли міф про російську армію як «другу у світі».

Оперативна аналітика подій щодо повномаштабного вторгнення рф за вчора, 3 червня 2022

Сили оборони України успішно протистоять агресору на всіх напрямках, впевнено знищують живу силу й техніку противника, а також на окремих ділянках фронту змушують ворога відступати. 

БОЙОВІ ДІЇ

Окупантам не вдалося досягти своїх початкових цілей із захоплення Києва та українських центрів влади. Після провалу початкового плану рф зосередила свою увагу на Донбасі. Сьогодні росія контролює понад 90% Луганської області, однак досягла цього за рахунок значних втрат ресурсів. Водночас рф не змогла створити маневр чи рух на інших фронтах чи напрямках і всі вони перейшли до оборони.

Окремі підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії 8 загальновійськової армії рф на Попаснянському напрямку зазнали значних втрат, щонайменше 50% особового складу, озброєння та техніки.

«Особовий склад противника деморалізований, що обумовлено постійним переносом термінів їх ротації. Це призводить до відмов особового складу від участі в бойових діях»

ЗСУ звели нанівець спроби російських окупантів захопити кілька селищ на Сєвєродонецькому напрямку і змусили російські війська відійти з цих позицій.

Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер.

Він наголосив, що варварство росіян можна пояснити лише тим, що рф мала на меті змусити цивільних людей тікати з власних домівок, і таким чином позбутися місцевого населення в окупованих районах.  

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Лідер фракції тут, голова Офісу Президента тут, Прем’єр-міністр Шмигаль тут, Подоляк тут, Президент тут. Наша команда набагато більша. Збройні сили України тут. Найголовніше – наш народ, народ нашої держави тут. Захищаємо Україну вже сто днів. Перемога за нами». 

2 червня були підписані 3 угоди про посилення співпраці між компаніями, що суттєво посилить енергонезалежність України.

Згідно з угодами, буде збільшено кількість енергоблоків АЕС, що будуватимуться в Україні, з 5 до 9. Це реактори нового покоління з найкращими в галузі експлуатаційними характеристиками.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Після заборони російських телеканалів у країнах ЄС уряд Молдови схвалив закон, який забороняє транслювати російські новинні програми.Заборона стосується і радіо, і телебачення. У Молдові дозволять лише розважальний російський контент. Від російської пропаганди Кишинів відмовилася через те, що саме Молдова може стати наступною ціллю для путінської військової агресії.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Обмеження передбачають заборону на імпорт сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії. Поетапна відмова від сирої нафти займе майже півроку, а від нафтопродуктів – до восьми місяців. 

Також санкції ЄС передбачають відключення від міжнародної системи SWIFT ще трьох російських банків – Сбербанку, Московського кредитного банку та Россільгоспбанку. Крім них, від системи відключать Білоруський банк розвитку та реконструкції.

ЄС розширив перелік компаній та осіб, яким буде заборонено продавати товари подвійного призначення. Туди увійдуть, як росіяни, так і білоруси. У ЄС забороняють мовлення пропагандистських телеканалів “Россия 24”, “Россия РТР” та ТВЦ.

Персональні санкції застосовано проти військовослужбовців, які керували підрозділами під час війни на території України, політиків, пропагандистів, бізнесменів і членів родин осіб, які раніше потрапили під обмеження. Серед інших, це кілька співробітників РИА Новости, керівник «Роскомнадзору» та депутатка Держдуми Аліна Кабаєва. 

Компанії, які потрапили під санкції, прямо або опосередковано працювали в інтересах російської армії та керівництва РФ.

У список, зокрема, потрапили Центральне морське конструкторське бюро «Алмаз», Центральне конструкторське бюро морської техніки «Рубін», Авіаційний комплекс ім. С.В. Ільюшина, Дослідно-конструкторське бюро імені А. С. Яковлєва та компанія «Газпром нафта шельф»,

Exit mobile version