ОПЕРАТИВНА АНАЛІТИКА ПОДІЙ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ТА БОЙОВІ ВТРАТИ ПРОТИВНИКА НА 5 ТРАВНЯ 2022

ОПЕРАТИВНА АНАЛІТИКА ПОДІЙ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ТА БОЙОВІ ВТРАТИ ПРОТИВНИКА НА 5 ТРАВНЯ 2022

БОЙОВІ ДІЇ

Розпочалась сімдесят перша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Тактика локальних контратак дає свої результати: українські сили оборони повідомляють про звільнення кількох населених пунктів на схід від Харкова. Як повідомляє розвідка, росіяни концентрують поблизу Ізюма значні сили, але наша артилерія завдає точних ударів по скупченнях ворога. Зокрема, українські військові спалили російську колону забезпечення з боєприпасами. Важливо, що знищення відбулося в 20 кілометрах від Ізюма на території, яку ворог вважав своїм тилом.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 05.05 орієнтовно склали:

Найбільші втрати противника (минулої доби) спостерігалися на Попаснянському напрямку.

Також ЗСУ деокупували чотири населені пункти поблизу адмінмежі Миколаївської та Херсонської областей. 

Практично уздовж усієї лінії зіткнення ведуться активні бої, але наші воїни змушують ворога відступати. 

Триває блокування та спроби знищення наших підрозділів у районі «Азовсталі» в Маріуполі. В окремих районах, за підтримки авіації, ворог поновив наступ, але ці атаки не мають успіху.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Про це президент Володимир Зеленський заявив під час виступу на Wall Street Journal CEO Council Summit.

«Ми не виходили з Мінська, з нього вийшла 24 лютого росія. Вони вийшли, і більше в таке болото Україна не піде точно».

«Спочатку треба зробити відповідні кроки, щоб зупинити війну, а потім набуде чинності дипломатія. Бажано зробити перший етап, і ми це зробили – зупинити росію в її просуванні вперед. Другий етап – максимально зробити так, щоб росія відійшла з нашої території. Зараз ми на другому етапі. Третій етап – відновити максимально територіальну цілісність… Там, де можна відновити територіальну цілісність, знайти якісь компроміси завдяки діалогу на словах, а не діалогу зброї, там Україна це робитиме, але показуючи свою позицію як рівноправного партнера в будь-якому діалозі».

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

До жителів Білорусі позитивно ставляться лише 22% (за рік показник погіршився втричі), негативно – 33%, нейтрально – 42%.

Найкраще українці ставляться до україномовних (95% – позитивно) та російськомовних (57% – позитивно, 30% – нейтрально) українців. Також позитивне ставлення переважає і до євреїв (60%) та угорців (49%), які проживають в Україні.

Також соціологи станом на кінець квітня 2022 року зафіксували в Україні найнижчий за історію показник ностальгії людей за колишнім СРСР. Лише 11% українців сумують за розпадом СРСР.

На сприйняття ідеологічних питань, особливо пов’язаних зі «спільною» радянською історією, відчутно вплинула повномасштабна агресія росії.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Exit mobile version