БОЙОВІ ДІЇ
- Триває 35 день війни, й Україна успішно відбиває атаки та звільняє свої території від російських окупантів. На всіх напрямках наші сили оборони проводять успішні локальні контратаки та знищують живу силу й техніку ворога.
- Українське командування розуміє, що оголошене росіянами «відведення» військ із північних регіонів України – це один із тактичних прийомів для переформування та поповнення запасів. Водночас цим «відведенням» росія просто уникає розгрому, який чекав на її війська на півночі України. Масштабну поразку на цьому напрямку путін не зміг би приховати від свого населення, від матерів солдатів. Саме тому окупанти ганебно тікають із поля бою від українців, яких збиралися «денацифікувати» й поставити на коліна. Ця втеча розвінчує ще один новітній російський міф про те, що «русские не сдаются». Як засвідчує практика, здаються, причому навіть цілими підрозділами разом із технікою та зброєю.
- Основним заняттям російських солдатів на тимчасово окупованих територіях України стали мародерство, пияцтво і терор місцевих жителів.
- Багатьох російських військових після повідомлень про масову загибель їхніх товаришів в Україні не приваблює навіть можливість намародерити собі якісь речі.
- Українська влада продовжує успішно евакуювати мирних жителів із небезпечних зон і доставляти туди гуманітарну допомогу. Сьогодні погоджено три гуманітарні коридори – для евакуації маріупольців і доставки гуманітарної допомоги до міста Бердянськ; доставки вантажів і вивезення людей із Мелітополя; для проїзду людей на власному транспорті з міста Енергодар до Запоріжжя.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- З початком активної фази українсько-російських переговорів у нашій державі знову активізувалися політики, які розганяють «зраду». На цій хвилі вони хочуть зібрати політичні дивіденди й повернутися до влади.
- В Україні в застосунку «Дія» почалася реєстрація заяв на відшкодування збитків через втрату будинку чи квартири внаслідок бойових дій.
- Українська влада дбає про продовольчу безпеку нашої держави, тому були сформовані стратегічні запаси їжі на декілька років. Водночас у прифронтових містах запущена програма безкоштовної роздачі ключових соціальних продуктів.
- Завдяки грамотній політиці влади економіка України адаптувалася до роботи в умовах війни й зараз простежується поступове відновлення.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Влада росії останніми роками так боролася з нацизмом і так сильно намагалася «денацифікувати» українців, що й не помітила, як сама стала нацистською державою, прихопивши разом із собою керівництво Білорусі.
- Путінський режим успішно повертає росію в минуле століття – компанія Росавіація переходить на паперовий документообіг після потужної кібератаки. Повідомляється, що хакери знищили приблизно 65 терабайт даних: стерто весь документообіг, файли на серверах, видалено систему «Держпослуги» та втрачено всі вхідні та вихідні листи за півтора року. Резервних копій у Росавіації немає, тож ці втрати безповоротні.
- Торгові мережі в Росії зіткнулися з нестачею овочів та різким зростанням цін на них. З початку березня ціни на капусту в постачальників зросли на 56%, на моркву – на 47%, на буряк – на 62%.
- Через санкції проти рф і падіння рубля 68% російських компаній малого і середнього бізнесу скоротили витрати на співробітників, найпоширеніші заходи – скорочення штату та зниження зарплат.
- У Європі триває справжня дипломатична війна проти представників росії, які використали дипломатичне прикриття для шпигунської діяльності.
- Багаті росіяни, які нажили свої статки на грабунку своєї держави, не хочуть витрачати гроші на розвиток власної країни, бо з путінським режимом у неї немає майбутнього. Набагато краще – вкласти кошти в нерухомість за кордоном. Цей принцип сповідують не лише російські олігархи та пропагандисти, а й чиновники всіх рівнів. Не став винятком і найвідоміший з-поміж них – Рамзан Кадиров.
- Російська армія через величезні втрати в Україні все частіше витягує з баз зберігання застарілі зразки озброєння, зокрема масово використовує небезпечні боєприпаси навіть часів Другої світової війни. Наслідки не забарилися – учора на військовому складі в місті Бєлгород відбулася самовільна детонація боєприпасів.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Парламент Канади підтримав скасування візового режиму з Україною. Також депутати звернулися до уряду із закликом підтримати громадян України, які постраждали від конфлікту.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив президенту України Володимиру Зеленському, що його країна «в цілому» готова виступити гарантом безпеки України.
- Україні потрібна протикорабельна зброя та протиповітряні системи, засоби проти бронетехніки та артилерійські системи для відбиття російської агресії. Про це у зверненні до парламенту Норвегії заявив Президент Володимир Зеленський.
- Організація Обʼєднаних Націй призначила трьох експертів із прав людини для розслідування воєнних злочинів росії в Україні. Незалежну комісію очолить Ерік Мьозе (Норвегія), який у 2003-2007 роках був президентом Міжнародного кримінального трибуналу щодо злочинів у Руанді.
- Компанія Epic Games, яка є розробником гри Fortnite, започаткувала благодійну ініціативу, завдяки якій користувачі гри вже пожертвували зібрати 100 млн доларів на гуманітарну допомогу Україні.
- В Італії податкова поліція конфіскувала броньований Mercedes Maybach, який належить російському підсанкційному олігарху Алішеру Усманову. Вартість авто – 600 тисяч євро.
- Міжнародні компанії продовжують виходити із російського ринку, щоб не допомагати путінському режиму вести війну проти України:
- Польська компанія LPP, яка володіє брендами Reserved, Cropp, House, Mohito та Sinsay, заявила, що припиняє роботу в росії.
- Канадська золотовидобувна компанія Kinross Gold веде переговори про продаж бізнесу в росії.
- Данська мережа меблевих магазинів JYSK вирішила повністю згорнути свій бізнес у росії. 3 березня компанія тимчасово зачинила свої магазини в рф.
- Міжнародна організація праці (International Labour Organization) тимчасово припиняє технічне співробітництво з рф.
- Від початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну в пунктах пропуску на кордоні було оформлено понад 20 тисяч автомобілів з гуманітарним вантажем.