Оперативна аналітика подій за вчора, 2 червня 2022

БОЙОВІ ДІЇ

росія має певні локальні успіхи завдяки великій концентрації артилерії. Та все ж захоплення міста коштує окупантам значних втрат.

Далі росіянам доведеться форсувати річку Сіверський Донець, основні ділянки якої також контролюють ЗСУ 

«росії знадобиться хоча б коротка тактична пауза, щоб передислокуватися до форсування річки та наступних атак углиб Донецької області, де українські збройні сили підготували оборонні позиції. Це може призвести до втрати частини імпульсу, набраного за останній тиждень».

Щоб зупинити контратаку, росіяни підірвали декілька мостів. 

Станом на ранок 3 червня загальні втрати загарбників склали:

Найбільші втрати противника минулої доби були зафіксовані на Бахмутському напрямку. 

У Генеральному штабі ЗСУ наголошують, що «противник паралельно з військовими діями буде вживати заходів, спрямованих на дестабілізацію внутрішньої ситуації в Україні».  

Українці надсилають фото- та відеодокази щодо тих людей, які перейшли на бік ворога.

Дезертирство солдатів ставить російську владу в глухий кут у питанні їх покарання, оскільки розгляд цього питання може привернути велику увагу. 

Оскільки рф офіційно не оголошувала війну Україні, то є мало законних підстав для притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто відмовляється служити за кордоном.

Військові аналітики вважають, що росіян, які дезертували або відмовилися воювати, набагато більше, ніж сотні.

Бойовики також заявили, що росія мобілізувала у псевдореспубліці багатодітних та хворих людей, які не отримують потрібної медичної допомоги. 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Україна де-факто вже стала частиною Європейського Союзу. Ми вже співпрацюємо як на двосторонньому рівні, так і на рівні ЄС у масштабі, який відповідає повноправному членству. Що може довести це краще, ніж те, що ми захищаємо одне одного?»

Глава держави запросив прем’єр-міністра Люксембургу приїхати до України, щоб обговорити подальшу співпрацю.

Глава держави закликав міжнародну спільноту об’єднатися довкола України й дати відсіч державі-агресору.

«Ми вдячні за допомогу, яку вже отримуємо. Кожному і кожній, хто нам допомагає. Але постачання зброї потрібно нарощувати. Бо саме на полі бою в Україні вирішується, чи збережеться свобода в Європі для усіх народів без виключення. І саме зараз на полі бою в Україні – ситуація, яка може забезпечити перелом у протистоянні. Саме зараз, саме у ці дні, коли росія програє у війні проти України, свобода європейців переможе на десятиліття вперед».

«Головний сенс санкційних пакетів ЄС – це не просто завдати шкоду росії, а зробити Європу незалежною від росії, обірвати усі критичні зв’язки між росією та країнами Європи, які Москва використовує як зброю, зокрема енергетичну».

«Якщо росія відчує, що Європа дає слабину і може залишити Україну без очевидно необхідного рішення про кандидатство, то це буде одним з найбільших дестабілізуючих факторів для континенту за увесь час повномасштабної війни росії проти України».

Міністерство оборони від початку року перерахувало військовим майже 232 млрд гривень грошового забезпечення. Це у 3,8 раза більше, ніж за весь минулий рік.

Витрати на високоточну, бронетехніку, артилерійську техніку та безпілотні літальні апарати за цей же час – у 5,6 раза більше, ніж призначалося на озброєння в бюджеті на 2022 рік.

Окремо на відновлення техніки спрямовано 15,8 млрд грн. 

За цим епізодом кумові путіна загрожує ув’язнення строком до 15 років із конфіскацією майна або без неї.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Мінекономрозвитку рф пояснили різке падіння «безпрецедентним санкційним тиском», що спричинив транспортно-логістичні обмеження, а також скорочення внутрішнього попиту.

При цьому роздрібні продажі рухнули відразу на 9,7%, а автопром просто впав у кому – падіння виробництва легкових авто склало 85,4%.

Це крах і в його передчутті, «дочки» Роснєфті вже скорочують видобуток. 

За приблизними оцінками, російський бюджет на початку наступного року втратить до 25% надходжень через нафтове ембарго. 

Тим часом Саудівська Аравія вже заявила, що готова збільшити видобуток нафти, якщо видобуток у росії істотно впаде. Раніше СА відмовлялася збільшувати видобуток. 

У рф низку шин для тракторів взагалі не випускають, а перебої з постачанням поставлять випуск техніки під загрозу.

Традиційно пік попиту на шини для сільськогосподарської техніки припадає на перший квартал.

Силовики відловлюють призовників на вулицях, у будинках та в будь-якому іншому місці Москви. Призовників примусово притягують до військкомату, де одразу проводять медичний огляд.

Як зазначають експерти, в умовах серйозної нестачі людських ресурсів, військовому керівництву доводиться гнати в армію «мажорів». 

Фактично зараз російське командування змушене поповнювати армію не лише через серйозні втрати на війні, а й через масову відмову контрактників їхати в Україну. Цілі підрозділи пишуть відмови й розривають контракти, причому не лише рядові, а й офіцерський склад. 

Як повідомило видання «Медуза» з посиланням на свої джерела, зроблено це, щоб росіяни менше замислювалися про те, що за три місяці російські війська не змогли досягти успіху в Україні. 

Фактично всі заявлені на початку війни цілі не досягнуті, а на бік України став весь цивілізований світ.  

Також цим державам більше не продаватимуть обладнання для виробництва чіпів. Зокрема, йдеться про сканери та сканувальні електронні мікроскопи. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

США передадуть:

Також Сполучене Королівство передасть Україні понад 60 автомобілів швидкої допомоги для заміни тих, які були знищені російськими військами.

Ці артилерійські установки здатні влучати в цілі на відстані до 40 км. Поставки будуть здійснені в найближчі кілька місяців. Вартість угоди становить близько $700 млн.

До переліку, зокрема, увійшли: спікер МЗС росії Марія Захарова, віолончеліст Сергій Ролдугін, друг Путіна, бізнесмени Олексій Мордашов та Рік Нісанов, дружина та двоє синів Мордашова. Також у списку 16 компаній, зокрема «Северсталь». 

Grey Eagle може літати до 30 і більше годин у залежності від своєї місії і може збирати величезні обсяги даних для розвідувальних цілей.

У резолюції зазначається, що політичне керівництво рф має понести відповідальність за злочини в Україні. 

Exit mobile version