Оперативна аналітика за 28 березня 2022 року

БОЙОВІ ДІЇ

Досить велика кількість російських підрозділів змушена виводити свої війська за межі України, на територію Росії чи територію Білорусі, щоб відновити їх боєздатність.

У тих частин, які залишаються в Україні, є серйозні проблеми із забезпеченням паливно-мастильними матеріалами, їжею і боєприпасами. Одна з найголовніших проблем – низький моральний дух.

Станом на ранок 28 березня загальні втрати окупантів склали:

Темпи знищення іншої техніки, особливо броньованих машин різних типів, також вражаючі. Якщо наші захисники продовжать боротьбу в такому ж ритмі, то вже через місяць-два в росії не буде що показувати на парадах.

Як заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, ворог спеціально знімає та поширює постановочні відео з нелюдським ставленням нібито «українських військових» до «російських полонених». Він наголосив, що військовослужбовці ЗСУ та інших законних військових формувань неухильно дотримуються норм міжнародного гуманітарного права.

Слова Залужного підтвердили хакери групи Anonymous, які оприлюднили скан наказу т.в.о міністра оборони рф Дмітрія Булгакова про підготовку відповідних фейкових відео. Документ датований 21 березня. 

28 березня у Генічеську загарбники викрали депутата Генічеської ради від «Слуги Народу» Олексія Коновалова. Також є інформація щодо викрадення голови Голої Пристані Олександра Бабіча та голови Каланчака Світлани Фоміної. 

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The economist заявив, що декого з українських мерів, які були викрадені окупантами, уже немає серед живих.

«Вони викрадають мерів наших міст… Декого з них ми не можемо знайти. Декого з них ми вже знайшли, і вони мертві». 

Протягом минулої доби із зони активних бойових дій вдалося вивезти 1100 людей – з Маріуполя, Рубіжного, Лисичанська, Сєвєродонецька та Попасної.

Тим часом Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям, яких примусово вивезли до рф, повідомити свої дані найближчому посольству нашої держави.

Влада продовжує опікуватися кожним громадянином держави й допоможе їм повернутися на Батьківщину.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Люди виходили і зупиняли руками танки. Вони вирішили встати і зробити це за власним бажанням. Я не міг собі дозволити сказати «не робіть цього» і не міг сказати «кидайтесь під гусениці». Я залишуся з цими людьми до кінця».

«Можливо, якісь компроміси, які не загрожуватимуть нашому фізичному виживанню, буде зроблено для порятунку життів тисяч людей. Що ж до компромісів, які можуть призвести до розпаду країни, тих, які пропонує, точніше, вимагає путін у формі ультиматуму, ми ніколи не підемо на них. Ніколи!».

Це ще одне підтвердження того, що Президент України сьогодні є взірцем політика для багатьох держав світу. Його слухають, із його думкою рахуються, на нього орієнтуються провідні демократії.

До таких компаній будуть застосовуватися ставки прямих податків (на дохід та майно) з коефіцієнтом 1,5. Також розглядаються й деякі інші податкові стимули, щоб компанії припинили роботу в росії.

Усі донати йдуть на придбання необхідного екіпірування й техніки для українських військових. 

«Звертаємось до російських військових: здавайтесь і здавайте зброю, бо це ваш шанс зробити бодай єдиний гідний вчинок у своєму нікчемному житті та заробити гроші для родини “на цукор”!»

Володимир Зеленський вперше з початку війни дав інтерв’ю російським ЗМІ

Головні тези:

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Крім того, повідомляється, що в більшості малого та середнього бізнесу в рф упали обсяги продажів. 

54% російських підприємців розповіли про зниження обсягів продажів. Серед представників мікробізнесу цей показник значно вищий – 65%. 

Російські ресторани й кафе повідомляють про проблеми з поставками деяких продуктів з-за кордону. Причина перебоїв – санкції проти РФ, які порушили логістичні ланцюжки, а також девальвація рубля.

Згідно з опитуванням, проведеним Ipsos у росії 3–9 березня, 86% жителів країни-агресора помітили ріст цін; рекордна кількість росіян (26%) повідомила про дефіцит товарів. Востаннє такий високий показник фіксували у 2008 році. 

Таким чином рядові росіяни починають відчувати безпосередньо на собі дію санкцій, а їхні сподівання, що обмеження зачеплять лише чиновників та олігархів, не мають нічого спільного з реальністю. 

Як стверджують експерти, повною мірою дію санкцій росіяни відчують через кілька місяців, коли на складах закінчаться товари, завезені раніше.

Тим часом у комітеті Госдуми рф із бюджету й податків сьогодні заявили, що надалі росія може за товари з недружніми країнами перейти на бартер. Фактично завдяки путінському режиму росія справді повертається в часи СРСР та повної економічної ізоляції.

Сьогодні спливає крайній термін для російських авіакомпаній, які мають повернути понад 400 орендованих літаків на суму майже 10 млрд дол.

Однак росія не збирається їх повертати й уже перевела більш ніж половину літаків, що належать іноземним державам, до власного реєстру. Експерти кажуть, що ми можемо стати свідками найбільшої крадіжки літаків в історії комерційної цивільної авіації. 

ФСБ провела обшуки в Москві у приміщеннях швейцарського виробника годинників преміум класу Audemars Piguet і конфіскувала годинники на мільйони франків.

У МЗС Швейцарії вважають, що такі дії – це «репресивний захід» у відповідь на санкції проти рф. 

Агрохімія в рф здорожчала на 30-100%, добрива теж зросли в ціні. Цікаво, що навіть паливно-мастильні матеріали здорожчали поки на 10%. 

Російські виробники запчастин підняли ціни на 30%, а імпортних комплектуючих нема. 

Насіння за кордоном закупити росіяни не можуть, а оплачені раніше партії застрягли на кордоні. До того ж у російських аграріїв немає грошей, а через інфляцію та нестабільну ситуацію багато банків відмовляють у кредитах. Тож зараз у росії одне з головних питань для аграріїв – чи буде повноцінна посівна взагалі. 

Як пише Reuters, росіяни розплачуються готівкою, відкривають банківські рахунки в Туреччині або привозять золото. У Дубаї попит на нерухомість з боку росіян зріс у десятки разів.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

На цю роль обрали сера Говарда Моррісона, який 12 років був суддею Міжнародного кримінального суду. 

Також про припинення діяльності в росії заявили данська компанія Carlsberg і американська пивоварна компанія Ab InBev. 

Тепер росіянам доведеться насолоджуватися смаком «Жигулівського».

Exit mobile version