Освітню субвенцію від держави не отримають заклади, у яких 1 вересня 2025 року буде менше 45 учнів: чого очікувати Переяславській громаді

На сесії міськради 19 грудня розглядали бюджет громади на 2025 рік. Окрім показників дохідної та витратної частин, начальниця фінансового управління Юлія Жарко розповіла про особливості надходження освітньої субвенції. Що чекає на освітні заклади Переяславської громади, передає Proslav.

Освітню субвенцію від держави не отримають заклади, у яких 1 вересня 2025 року буде менше 45 учнів: чого очікувати Переяславській громаді

Як розподілять освітню субвенцію у 2025 році

За словами Юлії Жарко, на галузь освіти у 2025 році в державному бюджеті закладено 190 млн 460 тис грн.

«Хочу окремо зупинитися на галузі освіти, оскільки не вся зазначена сума йде за рахунок наших власних доходів. Ви знаєте, що заробітна плата педагогічних працівників здійснюється за рахунок освітньої субвенції із державного бюджету. Саме загальноосвітніх навчальних закладів», – розповіла Юлія Миколаївна.

На 2025 рік держава розподілила освітню субвенцію для місцевих бюджетів на період 8 місяців – з січня по серпень.

«Далі будуть аналізувати показники по закладах освіти, зокрема по загальноосвітніх навчальних закладах, щодо їхньої комплектності. З 1 вересня 2025 року кошти освітньої субвенції не можна буде використовувати на заклади, у яких менше 45 учнів… Навіть якби повністю була доведена освітня субвенція, вона все рівно не покрила б витрат на оплату праці педагогічних працівників. Оскільки у показниках Мінфіну чітко зазначено, що освітня субвенція доведена місцевим бюджетам з коефіцієнтом 0,89. Тобто, мінус 11% до потреби, яка повинна бути. Різницю повинні покривати за власний кошт», – заначила пані Жарко.

Доля закладів освіти у Переяславській громаді

Депутат Григорій Порало поцікавився, чи аналізували у міській раді перспективи припинення отримання освітньої субвенції і як це вплине на освітні заклади у селах громади.

Начальник відділу освіти Петро Ярмоленко зазначив, що раніше у законодавстві була норма, в якій зазначали кількість учнів у закладах загальної середньої освіти, на яких не поширювалася освітня субвенція.

«До цього часу вона складала 25 учнів, не рахуючи початкових шкіл. Однак це змінилося. З 1 вересня 2025 року для закладів загальної середньої освіти ця норма становить 45 учнів, з 1 вересня 2026 року – 60 учнів», – розповів Петро Миколайович.

За його прогнозами, з 1 вересня 2025 року в Переяславській громаді не буде закладів, які не отримають освітню субвенцію.

«Але майже на межі знаходяться гімназії у Вовчкові та Гланишеві. Вони з 1 вересня 2026 року не зможуть фінансуватися за рахунок освітньої субвенції. Законодавством не забороняється фінансувати з місцевого бюджету, але тут питання також і доцільності, і витрат. Коли постало питання реорганізації, на мою думку, початкові школи повинні мають залишатися у населеному пункті до критичної межі. Тим паче, що вони будуть фінансуватися за рахунок освітньої субвенції. А от для 5-9 класів, коли ми говорили про Вовчків, фінансування заробітної плати педагогічних працівників на рік складає 2 млн грн», – зауважив начальник відділу освіти.

Міський голова Вячеслав Саулко зауважив, що будуть додатково аналізувати ситуацію вже у наступному році, виходячи із наявних показників.

«Ми не можемо наразі ствердно говорити, яка кількість учнів буде у Вовчкові чи Гланишеві станом на 1 вересня 2025 року. Тому вирішуватимемо питання поступово», – додав голова громади.

Педагогам Переяславської громади доплачуватимуть 10% за престиж

Також під час сесії озвучили, що доплату за престижність педагогічним працівникам заклали у бюджеті у розмірі 5%.

«Але ми на наших двох бюджетних комісіях обговорювали, що за рахунок вільних залишків із січня 2025 року педагоги матимуть ще +5%. Загальна сума орієнтовно становитиме 5 млн 200 тис грн», – резюмувала Юлія Жарко.

Тобто з нового року педагоги Переяславської громади отримуватимуть 10% доплати за престижність.

Тим часом переяславський відділ освіти закуповує мікроскопи, моделі атомів та інше обладнання для навчальних кабінетів.

Exit mobile version