«Пакунок малюка» здорожчав і поповнився, проте в Переяславі багато батьків обирають замість нього гроші

З 1 січня вартість «Пакунка малюка» зросла з 6 816 до 7 689 гривень. Його склад також переглянули, врахувавши побажання батьків і думки експертів, розповідає Proslav.

«Пакунок малюка» здорожчав і поповнився, проте в Переяславі багато батьків обирають замість нього гроші
«Пакунок малюка» здорожчав і поповнився, проте в Переяславі багато батьків обирають замість нього гроші

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України. Нову комплектацію бейбі-боксу назвали більш раціональною. Збільшення вартості пояснили збільшенням прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років – до 2 563 гривень, оскільки вартість «Пакунка малюка» дорівнює трьом таким мінімумам.

Тепер у «Пакунок малюка» кластимуть більше речей, які мають попит. Зокрема:

«Натомість зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малюки швидко виростають. Це, зокрема, бодіки, штанці-повзунки», – зазначили в міністерстві.

Новий вміст «Пакунка малюка» вже затвердили, наразі він проходить процедуру державної реєстрації.

Що таке «Пакунок малюка»

«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догляд за немовлям.

Бебі-бокси почали видавати у 2018 році. З того часу видали близько 700 тисяч таких пакунків. Кожні 4 роки склад бебі-боксу має переглядатися. Це відбувається з урахуванням експертної думки не тільки працівників Мінсоцполітики, а й фахівців інших міністерств, залученням батьків немовлят, представників ЮНІСЕФ.

Право отримати «Пакунок малюка» мають:

«Пакунок малюка» або гроші: як отримати в Переяславі

Замість «Пакунка малюка» родини з новонародженими дітьми можуть отримати грошову компенсацію, яка дорівнює вартості натуральної допомоги. І хоча у бебі-бокс входять найнеобхідніші речі та засоби, які купити вроздріб у магазинах коштуватиме дорожче, у Переяславі багато батьків обирають саме отримати компенсацію і придбати все самостійно, розповіла начальниця Управління соціального захисту населення Ірина Іванюк:

— Отримати «Пакунок малюка» можна просто у пологовому будинку. Якщо у цей час бебі-бокса не буде в наявності або батьки хочуть отримати не пакунок з речами для маляти, а грошову компенсацію за нього, їм дадуть довідку про неотримання пакунка. Кошти надійдуть на банківський рахунок.

Для отримання грошової допомоги один з батьків має подати заяву з копією свідоцтва про народження та довідкою з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «Пакунок малюка» до Управління соціального захисту.

Грошова компенсація розрахована для придбання дитячих товарів: засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей.

Нагадаємо, на Переяславщині живе перша в Україні патронатна сім’я: у себе вдома вони прихистили десятки дітей.

Exit mobile version