Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт про підвищення податків. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, передає Proslav та розповідає про ключові тези закону.
Повідомляється, що проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування під час дії воєнного стану” (№11416-д) підтримали 247 народних депутатів. Також парламентарі залишили військовий збір для військовослужбовців на рівні 1,5%, схваливши відповідну правку до документа.
Згідно з пояснювальною запискою, закон передбачає:
- Підвищення військового збору та розширення кола його платників до 31 грудня року, в якому буде завершено або скасовано воєнний стан, зокрема:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення ставки військового збору в розмірі 1% для платників єдиного податку третьої групи;
- введення збору для ФОП першої, другої та четвертої груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати на місяць (нині 800 грн).
- Встановлення податку на прибуток для банків у 2024 році на рівні 50%.
- Визначення базової ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (окрім страховиків) у розмірі 25%.
- Вдосконалення моделі визначення авансових внесків для оподаткування прибутку підприємств, які займаються роздрібною торгівлею пальним.
- Зміна податкового періоду для подання звітності з квартального на місячний, зокрема для доходів фізичних осіб та єдиного внеску.
Що передувало прийняттю закону?
17 вересня Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт про підвищення податків, який передбачає зростання військового збору до 5%, введення збору для ФОП та додатковий податок на надприбутки банків. Це перше підвищення податків від початку повномасштабного вторгнення Росії. 4 жовтня Податковий комітет підтримав законопроєкт для другого читання. За словами Железняка, деякі норми закону почнуть діяти з 1 жовтня.