Печія вночі: причини і профілактика 

Печія вночі змушує пережити масу неприємних моментів. Біль, печіння у грудині та горлі, безсоння – все це впливає на якість життя людини (1). Щоб не допустити симптомів та наслідків нічної печії, потрібно знати, які її причини та як можна її уникнути. Розберемося в цих питаннях разом із препаратом Rennie від печії, який рекомендують багато фахівців.

Чому з’являється печія вночі

Щоб зрозуміти, чому саме вночі печія може мучити навіть тих, хто не відчуває дискомфорту протягом усього дня, необхідно розібратися , чому виникає печія вночі:

Якщо ж ми подивимося на всі ці причини в розрізі нічної печії, можна відразу сказати, чому саме в цей час вона може виникати частіше. Після щільної вечері, коли шлунок переповнений, створюються всі умови, щоби їжа в лежачому положенні проникла в стравохід. Якщо перед сном людина випила алкоголь, її м’язи уві сні ще більше розслабляються, сфінктер вже не може повноцінно виконувати свою функцію і виникає рефлюкс. У людей із надмірною вагою у лежачому положенні всі зайві кілограми тиснуть на шлунок, видавлюючи з нього їжу в стравохід.

Ґрунтуючись на цих причинах, можна легко сформулювати заходи профілактики нічної печії.

Профілактика печії вночі

Перше і найважливіше – не переїдати на ніч. Щоб не було симптомів печії під час сну, потрібно вечеряти за 3-4 години до того, як оговтуєтеся спати. Бажано, щоб їжа була легкою, нежирною, негострою, в оптимальній кількості.

Не варто вживати перед сном алкоголь, також курити. Це допоможе знизити ймовірність появи печіння в грудині та горлі під час сну.

Позбавлення зайвих кілограм також сприяє ослабленню прояву печії вночі. Іноді втрата 3-5 кілограмів може значно покращити сон і позбавити від нічної печії.

Це ефективні профілактичні заходи, але що робити, коли мучить печія прямо зараз і потрібно позбавити її прояву швидко. Якщо симптоми печії вже турбували раніше, бажано звернутися до лікаря або запитати у провізора в аптеці безрецептурний препарат, який можна використовувати при печії. Фахівці можуть порадити пацієнтам таблетки Ренні. Препарат слід застосовувати строго за інструкцією, не перевищуючи дозу. Його дія виявлятися вже за короткий час і послаблює печіння. Якщо засіб не допомагає тривалий час, це привід звернутися до лікаря та пройти обстеження.

Література

1. Shaker, R., Brunton, S., Elfant, A., Golopol, L., Ruoff, G., & Stanghellini, V. (2004). Review article: impact of night-time reflux on lifestyle – unrecognized issues in reflux disease. Alimentary pharmacology & therapeutics, 20 Suppl 9, 3–13. https://doi.org/10.1111/j.1365-2036.2004.02237.x

2. Orr, W. C., Heading, R., Johnson, L. F., & Kryger, M. (2004). Review article: sleep and its relationship to gastro-oesophageal reflux. Alimentary pharmacology & therapeutics, 20 Suppl 9, 39–46. https://doi.org/10.1111/j.1365-2036.2004.02239.x

Exit mobile version