Пенальті, додатковий час та владімір путін не допомогли Фенербахче перемогти Динамо

Учора у рамках раунду кваліфікації до Ліги Чемпіонів відбувся другий матч між командами «Динамо» та «Фенербахче». Зустріч проходила на стадіоні Шюкрю Сараджоглу за несамовитої підтримки місцевих вболівальників.

Перший поєдинок завершився нульовою нічиєю, що потягнуло за собою неймовірний сплеск емоцій та боротьби за кожен м’яч від обох команд відразу після стартового свистка. Усього 12 жовтих карток та одне вилучення заробили команди на двох впродовж зустрічі.

Перший тайм пройшов під диктовку господарів поля. Вже на 9 хвилині турки змогли відзначитись взяттям воріт, однак рефері помітив порушення правил на Іллі Забарному, тому гол скасували. На 20 хвилині першого тайму футболісти турецького клубу мали нагоду відзначитись з штрафного удару. Ірфан Кахведжі гарним обвідним ударом перекинув стінку, але влучив у штангу.

У киян була, як мінімум, одна 100% нагода, яку Віктор Циганков мав би реалізовувати. У боротьбі із захисниками м’яч від Артема Бєсєдіна відскочив до Віталія Буяльського, який головою відпасував на вінгера «Динамо». Отримавши достатньо вільного простору, Віктор вийшов сам на сам з голкіпером, але не зміг обіграти свого опонента. У підсумку, команди пішли на перерву без забитих голів.

Вже по перерві стався епізод, який покращив становище нашої команди. На 53 хвилині Ісмаїл Юксек зробив грубий підкат в центрі поля проти Віталія Буяльського. За цей фол гравець отримав другу жовту картку – вилучення з поля.

Кияни одразу скористались чисельною перевагою. Вже через чотири хвилини той же Буяльський переправив м’яч у сітку воріт Алтайа Байиндира після передачі від Томаша Кендзьори. Емоції вирували у чаші стадіону: радість в українському секторі та незрозумілі витівки з боку господарів. Турецькі фани вирішили проявити вершину своєї неграмотності, необізнаності та банальної неприязні. Річ у тім, що одразу після забитого динамівцями голу, фанати «Фенербахче» почали вигукувати ім’я російського диктатора.

Фанати «Фенербахче» вигукують ім’я російського диктатора

Однак рефері на цей епізод уваги не звернув, гра продовжилась взаємною боротьбою та напів моментами з обох сторін. Апогеєм боротьби стало порушення правил Денисом Поповим, за що суддя призначив пенальті у ворота киян. Еннер Валенсія хотів перехитрити нашого воротаря, проте Георгій Бущан вийшов переможцем з 11-метрової дуелі. Взагалі потрібно відзначити роботу нашого кіпера, який демонстрував фантастичну гру у воротах, здійснивши кілька важливих сейвів.

Так би й закінчилась зустріч перемогою київського колективу, якби не зусилля пари Брума-Салаї. На 89 хвилині перший подав м’яч з кутового, другий його переправив головою у ворота «Динамо». Рахунок став 1:1, що означало переведення гри у додатковий час – два тайми по 15 хвилин.

Перша 15-хвилинка пройшла вже повністю під контролем біло-синіх, які не змогли реалізувати свої нагоди. Проте на початку другого екстра-тайму, на 114 хвилині зустрічі, Олександр Караваєв забив вирішальний гол після флангової передачі молодого Костянтина Вівчаренка.

Фінальний результат зустрічі 1:2 на користь українського колективу, який у наступному раунді кваліфікації до Ліги Чемпіонів зустрінеться з австрійським «Штурмом».

Після матчу головний тренер «Динамо» Мірча Луческу не прийшов на обов’язкову прес-конференцію.

«Єдине, чого я не зміг врахувати і навіть у думках не міг допустити, так це поведінки турецьких уболівальників. Я не чекав такої реакції, дуже шкода», – сказав Луческу.