Перехід на зимовий час: як полегшити?

Від 1981 року Україна переходить на зимовий або ж літній час. Тоді інші країни світу вводили практику переведення годинників двічі на рік. Перш за все, це пояснювали додатковою можливістю зекономити електроенергію та подовжити світловий день.

Проте сучасні дослідження показують низьку ефективність переведення годинника і шкоду для здоров’я, тому в Україні заговорили про скасування такої традиції. Проте Верховна Рада не змогла скасувати перехід на літній час. І тепер на українців чекає ще одне переведення годинників у жовтні 2021 року. Цього разу країна повертається на зимовий час.

Як полегшити перехід на нові часові умови?
Різка зміна часового режиму безумовно призводить до стресу, який, у свою чергу, спричиняє низку негативних симптомів. Переведення годинників вносить зміни до режиму людини й позначається на її самопочутті .
Та аби добре почуватися після переведення годинників, фахівці виробили ряд простих рекомендацій, яких варто дотримуватися:
✔Так, за тиждень до переведення годинників рекомендується зменшити фізичне навантаження.
✔Не слід затримуватися на роботі й не братися за важку працю. Це потрібно, щоб запобігти перевтомі.
✔Також варто скоригувати режим сну заздалегідь. Зокрема, фахівці радять хоча б за тиждень до переходу на зимовий час почати лягати спати на 15 хвилин пізніше, ніж зазвичай.
✔Потрібно більше гуляти на свіжому повітрі, а перед сном провітрювати спальню.
✔Окрім того, треба стежити за своїм раціоном – не вживати жирну їжу, алкогольні напої та уникати кави з кофеїном. Натомість краще пити трав’яний чай і, звичайно ж, воду.

Нагадуємо, в ніч на неділю, 31 жовтня, Україна перейде на “зимовий час”, тому стрілки годинника в останню неділю жовтня о 4:00 варто перевести на одну годину назад.

Exit mobile version