Переяславській музичній школі – 70: на ювілейному концерті нагороджували працівників, слухали вихованців і згадували легенд

Великим ювілейним концертом Переяславська музична школа імені Павла Сениці відсвяткувала своє 70-річчя. 16 листопада педагоги, вихованці, їхні батьки та численні поціновувачі музики прибули до Центру культури і мистецтв величати цей знаковий для нашого краю і всієї України заклад. Proslav підготував фоторепортаж.

Переяславській музичній школі – 70: на ювілейному концерті нагороджували працівників, слухали вихованців і згадували легенд

Історія Переяславської музичної школи розпочала свій відлік у далекому 1954 році: п’ять класних кімнат і чотири педагоги зустріли тоді талановитих дітей, які бажали навчитися грати на баяні чи фортепіано.

З тих пір музична школа викохала більше трьох тисяч маленьких митців. Тут зростають майбутні композитори, інструменталісти, співаки, педагоги, які надалі несуть у світ натхнення творити, любов до рідної культури та гордість за українську ідентичність.

Характерні для ювілеїв урочистості не обійшлися без почесних гостей. Голова Переяславської громади Вячеслав Саулко привітав зі знаменною подією всіх причетних до храму музики та провів церемонію нагородження.

Подяками та грамотами Бориспільської РДА нагороджені:

Почесною грамотою Переяславської міської ради удостоєні:

За високі творчі і педагогічні здобутки, подвижництво на ниві української культури та з нагоди 70-річчя від дня заснування Переяславську музичну школу імені Павла Сениці нагородили Подякою від Національної Всеукраїнської музичної спілки.

З вітальним словом виступив заступник директора – начальник управління культури департаменту культури та туризму Київської ОДА Дмитро Гончаренко. Побажав закладу процвітання та вручив педагогам заслужені відзнаки:

Ведуча ювілейного концерту Влада Черненко розповіла, що майже половина колективу школи почала свій творчий шлях саме в її стінах: Володимир Євсевський, Анна Кочеровська, Тетяна Солдатова, Оксана Нежданова, Олена Павленко, Лідія Тесля, Тамара Кичак, Неля Павелко, Олена Доброскок, Роман Якименко Роман, Тетяна Сайко, Ольга Нестерук, Руслан Накоренок, Антоніна Карпенко.

На сцену запросили ще одного відомого випускника закладу – начальника відділу культури і туризму Переяславської міськради Валентина Шуткевича. Зі словами вдячності за плідну працю він звернувся до колег і також виконав приємну місію – віншування працівників школи. Подяки отримали:

Особливо зворушливим був момент вшанування педагогів, які багато років вкладали серце і душу в свою працю і зростили не одне покоління музикантів. Вони пішли на заслужений відпочинок, але досі є взірцем для нинішніх викладачів.

З привітаннями до колег і наставників звернувся директор музичної школи Вадим Ноздровський.

Вадим Анатолійович успішно продовжує справу своїх попередників. Першим директором школи був Мирон Татур, який організував навчально-виховний процес і створив навколо себе педагогічний колектив однодумців. Особливе місце в серцях колег і численних учнів займає відомий музикант Володимир Федорович Проказов, який очолював музичну школу 40 років.

Голова Переяславської міської організації профспілки працівників культури Олена Павленко нагородила найдосвідченіших працівників закладу:

Окремо відзначили творчі династії, які бережуть традиції школи, як-от родина Дебеляків, Солдатових та Ноздровських. Анна Кочеровська, донька Юрія та Валентини Дебеляків, ось уже 40 років віддає учням свої знання. Свого часу Едуард Солдатов був директором, завучем, викладачем скрипки, а його дружина Лідія Олександрівна – викладачкою теоретичних дисциплін. А нині в школі працює їхня донька Тетяна Едуардівна, улюблений концертмейстер юних виконавців.

Працював у школі і син Володимира Проказова Валентин. Олена Рой та її донька Леся теж доповнюють перелік творчих династій. Не оминули увагою і подружжя Ельвіри та Юрія Шкарупіних. Нині в школі працює також подружжя Юлії та Вадима Ноздровських.

Ювілейний концерт Переяславської музичної школи продемонстрував високу майстерність її учнів. У програмі прозвучали сольні виступи, ансамблеві композиції, дуети та інструментальні твори різних епох і жанрів.

Наголосивши на важливості школи, як осередку збереження національної музичної культури, учасники ансамблю бандуристів виконали твір «Тополина земля» Аркадія Філіпенка.

Бурхливими оплесками глядачі зустріли виступ дуету видатного баяніста Юрія Дебеляка і саксофоніста Вадима Ноздровського, які виконали «Oblivion» Астора П’яццоли.

З музичним подарунком виступили солістки Народного аматорського ансамблю «Вербиченька» Переяславського ЦКМ під керівництвом Ганни Ляч.

Вражаючим фінальним акордом був виступ зведеного ансамблю скрипалів та естрадного оркестру під керівництвом Ольги Нестерук і Олени Поночевної. Твір «Ranskalaiset korot» Еріка Ліндстрема у їхньому виконанні став символом єднання музичних традицій та сучасності, що є головною місією Переяславської музичної школи.

Нагадаємо, днями у Переяславі аграріїв привітали з нагоди Дня працівників сільського господарства (фоторепортаж).

Exit mobile version