«Переяславський забіг» зібрав учасників від 3 до 77 років: на змагання до Музею просто неба приїздили навіть з інших міст

На території Музею просто неба 22 червня відбувся фізкультурно-оздоровчий захід «Переяславський забіг» в межах програми Президента України «Активні парки». Організували змагання міністерство молоді та спорту спільно з Всеукраїнським центром «Спорт для всіх». Proslav публікує репортаж з місця події.

«Переяславський забіг» зібрав учасників від 3 до 77 років: на змагання приїздили навіть з інших міст

Більше сотні людей різного віку доєдналися до спортивного заходу. До початку змагань зареєструвалися 128 учасників, однак щохвилини, навіть після старту, підходили охочі випробувати себе на спритність і витривалість.

Мета забігу – залучити населення до рухової активності, поліпшити ментальне здоров’я людей, аби кожен міг відволіктися від війни, розповів координатор проєкту «Активні парки» Олег Андрієнко.

Ветеран російсько-української війни, координатор проєкту «Активні парки» Олег Андрієнко

Олег – ветеран російсько-української війни. Під час оборони Київщини у березні 2022 року боєць ТРО втратив ногу, тепер на ній встановлений протез. Це не заважає чоловікові вести активний спосіб життя і займатися спортом, як колись, у довоєнному житті. Пройшовши реабілітацію, він долучився до ініціативи створення активних парків у громадах Київщини.

Привітали учасників «Переяславського забігу», побажали їм вдалого старту й переможного фінішу начальник Київського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрій Михальчук і начальник відділу з питань фізичної культури, молоді, спорту та охорони здоров’я Валерій Мільгевський.

На території чергували правоохоронці та медики. Охочі мали змогу позмагатися на таких дистанціях:

Змагання розпочали наймолодші учасники – діти у групах за віком: до семи та до 15 років. Трирічний Даня Савік спритно пробіг 100-метрівку, а його тато Дмитро – вчитель фізкультури Переяславської гімназії №3, долав п’ять кілометрів. Мама Тетяна вболівала за спортсменів біля дистанції:

– Я сказала Дані, що тато виступатиме, він загорівся: «Я теж хочу». Син постійно з ним на стадіоні.

56-річна переяславка Лідія Псурцева взяла участь у забігу на 5 км із донькою Вікторією. Вони разом регулярно виходять на ранкові пробіжки:

56-річна переяславка Лідія Псурцева взяла участь у забігу на 5 км із донькою Вікторією

– Вставати о шостій ранку буває непросто, але ми підтримуємо й мотивуємо одна одну. Я щодня стараюся проходити 10 тисяч кроків – «розумний годинник» з крокоміром допомагає контролювати цей показник. Коли ввечері не вистачає кілька сотень кроків, засмучуюсь, а чоловік жартує, що я ще встигну намотати кілька кіл навколо будинку.

Переяславський фітнес-тренер Владислав Гресь з дружиною Олександрою також підтримали ініціативу: він – у бігу на 5 км, вона – у скандинавській ходьбі. А перед початком змагань організатори попросили Влада провести розминку для всіх учасників.

Серед найповажніших учасників був 65-річний Віктор Шарапка. Відомий на Переяславщині постійний учасник марафонських змагань долав 10 кілометрів. А найбільше вразив і надихнув усіх присутніх почесний громадянин Переяслава, 77-річний спортсмен-легкоатлет Віталій Ткачук. Цього разу він впевнено пробіг 5 кілометрів.

Найщиріші емоції радості й почуття задоволення були на обличчях людей, які добігли й дійшли свої дистанції. Багато хто прийшов з групою підтримки, тому на фініші їх чекали обійми, селфі й переможні танці.

У п’ятикілометровій відстані першість здобув Сергій Бойко з результатом 18 хвилин 47 секунд. На змагання чоловік приїхав зі Ржищева разом з сином Сергієм – хлопець долав таку ж дистанцію й прибіг четвертим.

– Я почав займатися бігом чотири роки тому, – розповідає Сергій-старший. – Син пішов на легку атлетику, а я ж маю бути прикладом. Бігаю щоранку. Найбільше мені подобається напівмарафон – 21 кілометр. У Переяславі я вперше, але ми приїхали сюди раненько, то встигли прогулятися. Незабаром такі ж забіги будуть у Києві та Білій Церкві – поїдемо.

«Срібним» призером на дистанції 5 км став житель Борисполя Андрій Шкрабацький, його результат – 19:01. На чемпіонаті, який нещодавно проходив у Вінниці, 36-річний чоловік пробіг ультрамарафон 100 кілометрів й фінішував сьомим!

–  Я працюю в аеропорту «Бориспіль». Легкою атлетикою займаюся для себе, але під керівництвом тренера Сергія Попова. Все почалося років сім тому – я тоді важив 120 кілограмів, вийшов на пробіжечку й не зміг зупинитися, – усміхається Андрій. – Починав з 5 кілометрів, потім 10, далі напівмарфон, марафон, 50 кілометрів, і вже чотири рази біг 100-кілометрові дистанції. Бігаю щодня, і взимку теж, а перед змаганнями і тричі на день можу тренуватися. То міф, що біг шкодить колінам, все добре. Головне – обрати хороші спеціальні кросівки, в мене вже їх близько двадцяти пар.

Третє місце на дистанції 5 км здобув переяславець Дмитро Савік з результатом 19 хвилин 43 секунди.

Серед жінок у забігу на 5 кілометрів перемогла Вікторія Шум. її результат – 23:58. Другою була Альона Костенко (результат – 24:16), третьою – Олена Романко (27:58).

Серед чоловіків у забігу на 10 кілометрів першим фінішував Владислав Потужній. Він подолав дистанцію за 43 хвилини 48 секунд. Друге місце – Богдан Конотоп з результатом 44:05, третє місце – Олександр Рак, його результат – 45:38.

Серед жінок у забігу на 10 кілометрів найшвидшою була Антоніна Хруленко, вона впоралася з дистанцією за 54 хвилини 15 секунд. Другою фінішувала Анастасія Пряхіна з результатом 56:35. «Бронзу» виборола Влада Хопрячкова, її результат – 58:21.

У скандинавській ходьбі першою фінішувала Світлана Горденко – 5 км вона подолала за 37 хвилин 10 секунд. «Срібною» призеркою стала Лариса Харченко (результат – 37:25), «бронзовою» – Наталія Лихацька з результатом 38 хвилин 17 секунд.

Серед чоловіків: перше місце – Володимир Бражник з результатом 38:10, друге – Олег Боднарчук (39:43).

Спортивний захід мав не тільки оздоровчу, а й благодійну мету – скориставшись QR-кодом, всі охочі могли підтримати донатом збір коштів на РЕБ-комплекси для українських захисників.

фізкультурно-оздоровчий захід «Переяславський забіг» в межах програми Президента України «Активні парки»

Нагадаємо, команда Переяславського ліцею у вісімці найкращих в Україні у рамках «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч» з баскетболу: результат чвертьфіналу.