Підрозділи Сил оборони України відбили понад 80 атак противника – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 31 березня

Триває чотириста перша доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни. Протягом минулої доби противник завдав 11 ракетних та 4 авіаційних  удари, здійснив 43 обстріли з реактивних систем залпового вогню.

Підрозділи Сил оборони України відбили понад 80 атак противника – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 31 березня

Ворог продовжує ігнорувати закони та звичаї війни, застосовує тактику терору проти мирних громадян нашої держави. Вночі, із застосуванням ЗРК С-300 противником було здійснено 9 ракетних пусків по цивільній інфраструктурі міста Харків. Для завдання авіаційних ударів, задіяв 10 ударних БпЛА типу «Шахед-136», 9 з них знищили наші захисники. 

Противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Підрозділи Сил оборони України відбили понад 80 атак противника. В епіцентрі бойових дій залишаються населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка. 

Особливо потужних ударів ворог там завдає з артилерії. І лише за цю добу окупанти 301 раз завдавали удари різними типами артилерії по цьому напрямку. 

На цьому напрямку противник більше застосовує броньовану техніку, яку, відповідно, ЗСУ теж знищують. 

«Так українська армія впродовж доби там ліквідувала БТР-80, БМД, самохідний міномет «Тюльпан», чотири 120-мм міномети й одну з новітніх розробок Росії – станцію РЕБ «Стриж», а також один польовий склад боєприпасів». 

Станом на ранок 31 березня загальні втрати загарбників склали:

Станом на ранок 31 березня загальні втрати загарбників склали:

За його словами, хай би як росіяни не намагалися замінити правду на альтернативну реальність і пропаганду, підрив військової репутації росії очевидний для всіх внаслідок великої війни проти України.

«Це разючий рівень некомпетентності російського військового керівництва», — сказав Стаббс і додав, що в останні тижні рф зазнала «приголомшливих» втрат у районі Бахмута.

«Їхній штурм, мабуть, зупинився, російським військовим та групі Вагнера терміново необхідно поповнити запаси особового складу та боєприпасів».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

У своєму зверненні глава держави наголосив на неможливості дотримуватись морально нейтральної позиції проти зла. Він також запросив Вольфганга Соботку, спікера нижньої палати парламенту Австрії, та інших парламентаріїв в Україну, аби вони могли побачити на власні очі, що війна росії принесла до України.

Президент Володимир Зеленський онлайн виступив перед парламентом Австрії. 

«Побачити це означає зрозуміти наших людей. Зрозуміти, наскільки важливим є кожен окремий голос на підтримку міжнародного права і України, коли зазначені питання обговорюють на Генасамблеї ООН, у Європейському парламенті чи на інших міжнародних платформах. Ми повинні розуміти, наскільки важливо не бути морально нейтральними проти зла. Це не про геополітику… Це проте, що завжди треба залишатись людиною і берегти людяність».

Володимир Зеленський подякував Австрії за гуманітарну допомогу Україні, підтримку енергетичного сектора, розмінування та за реабілітацію українців, які постраждали від російської агресії.

«Головування росії в Раді Безпеки ООН 1 квітня – це поганий жарт. росія узурпувала це місце; вона веде колоніальну війну; її лідер – військовий злочинець, якого розшукує МКС за викрадення дітей. Світ не може бути безпечним, коли росія в РБ ООН».

Платформа United24 у межах проекту «Армія дронів» разом з волонтерами зібрала, закупила й передала на передову 300 потужних БПЛА Mavic 3T. 160 «пташок» на схід, 85 — на запорізький напрямок та ще 55 — на херсонський.

Ці БПЛА дозволять проводити розвідку, наводити артилерію та знищувати російську техніку на мільйони доларів. Вони оснащенні тепловізорами, камерами із зумом. Це допоможе виконувати високоефективні операції навіть вночі та стежити за кожним пересуванням ворога. 

Сторони детально обговорили поточний стан співробітництва та перспективи розвитку співпраці. 

Загалом із початку лютого понад 35 000 українців виявили бажання вступити до лав “Гвардії наступу”, і наразі проводиться робота із зарахування бійців до військових частин. Понад 16 000 заявок надійшло до підрозділів Нацгвардії.

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє».

73% підлітків найбільше хвилює війна. Також молодь була занепокоєна через відключення світла, вибухи, сирени та повітряні тривоги, службу родичів або друзів у війську, обмеження через комендантську годину.

87% дітей кажуть, що їхнє життя найбільше змінилося під час війни, і лише 13% – через COVID-19.  

«Попри те, що війна – ключова причина занепокоєння підлітків, 93% з них вірять у себе та власні сили й вважають, що докладають зусиль для самореалізації, а майже 70% знають, ким хочуть стати у майбутньому, хоча й не бачать зараз можливості планувати на довгий період».

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

У відомстві відзначають, що відновлення бойової потужності росії в Україні потребуватиме не лише особового складу. росія потребує більше боєприпасів і військової техніки, ніж вона має зараз.

Угорщину, яка зараз продовжує закуповувати російський газ і отримує російську нафту трубопроводом «Дружба», включено до переліку «недружніх країн».

На 80% залежна від російського газу Угорщина в січні вимагала виключити зі списків санкцій 9 росіян, зокрема олігархів Алішера Усманова, Петра Авена та Віктора Рашнікова, а в лютому заблокувала спільну заяву країн ЄС щодо ордера на арешт путіна.

Цього місяця прем’єр Віктор Орбан повідомив, що Угорщині, ймовірно, доведеться переглянути відносини з росією через «геополітичні реалії».

Як повідомили у російському концерні, працівників заводу відправлять у відпустку з кінця травня, а не з кінця липня.

На підприємстві свої дії тим, що виробництво повнокомплектних автомобілів Lada з середини травня стане неможливим через перебої з постачанням компонентів. 

Так, у Кіровській області за підозрою у вбивстві затримано Івана Россомахіна, який воював в Україні у складі ПВК «Вагнера», а раніше відбував покарання в колонії за вбивство. На чоловіка скаржилися односельці, оскільки він усіх залякував, погрожував, ходив по селу п’яний із холодною зброєю. Місцевий телеканал навіть зняв сюжет про цю ситуацію, а через кілька днів після цього Россомахін убив пенсіонерку.

Коментуючи цю новину багато російських оглядачів схиляється до думки, що в найближчому майбутньому це стане нормою по всій росії, куди повернуться вбивці й ґвалтівники, яких командування спонукало чинити злочини в Україні.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

За ці кошти уряд України планує закупити обладнання та послуги, необхідні для відбудови.

Рішення про виділення 400 мільйонів доларів незабаром буде фіналізовано укладенням відповідної грантової угоди з Японським агентством міжнародного співробітництва, яке координує офіційну допомогу Японії іншим державам.

«Уряд розглянув і взяв до відома інформацію про потребу укласти протокол про передання авіації (гелікоптерів) між міністерствами оборони Північної Македонії та України й ухвалив відповідний протокол».

Раніше йшлося про можливість передачі Україні гелікоптерів Мі-24.

Чеським волонтерам вдалося зібрати 3,75 млн євро. Нині чехи збирають на реактивну установку Przemysław для української армії та 365 ракет.

Зокрема, кошти будуть доступні для державних програм, спрямованих на покращення доступу до фінансування за допомогою кредитних програм «5-7-9» та часткового гарантування кредитів для малих фермерських господарств, диверсифікації сільськогосподарського виробництва через підтримку садівництва та покращення управління дефіцитом водних ресурсів і адаптації до змін клімату.

«Сенат Республіки Польща засуджує нелюдську практику викрадення українських дітей росіянами під час війни, що ведеться проти України», – йдеться в документі.

Сенат також закликав міжнародні організації та інститути з відповідною юридичною компетенцією притягнути до кримінальної відповідальності осіб, які скоїли воєнні злочини в Україні.

Про це на спеціальному засіданні в Сенаті США заявила виконувачка обов’язків генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ніколь Анджарелла.

«На сьогодні ми не маємо жодних серйозних кримінальних знахідок, пов’язаних з наданням допомоги Україні з боку США. Однак збільшення кількості повідомлень свідчить про те, що наша інформаційно-просвітницька робота працює. І що люди знають, як і кому повідомляти про потенційні зловживання коштами USAID».

Раніше Норвегія подарувала Україні 32 модульні мости.

Очікується, що Рада директорів погодить нову програму.

Exit mobile version