В «Охматдиті» під час ворожого обстрілу столиці пересадили органи померлої дівчинки. Це врятувало життя трьох дітей. Інформує Proslav з посиланням на пресслужбу лікарні.

В Охматдиті під час ворожої атаки врятували три життя завдяки посмертному донорству
У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» вперше в історії медзакладу провели трансплантацію органів від посмертного донора. Ним стала чотирирічна дівчинка з Житомирщини. Її органи врятували життя трьом іншим дітям. Унікальна операція відбулася у ніч на 10 липня – під час повітряної тривоги та російських обстрілів столиці.
Дитину з критичним станом доправили до «Охматдиту» наприкінці минулого тижня. Вночі консиліум лікарів зафіксував смерть головного мозку. Медики разом із психологами провели складну роботу з родиною, і вперше в історії лікарні вдалося отримати згоду батьків на посмертне донорство.
Після цього розпочалася багатогодинна операція, до якої залучили фахівців «Охматдиту», Українського центру трансплант-координації та Інституту серця МОЗ України. Працювали в умовах обстрілів, дронів і вибухів. У лікарні наголосили, що важливо було діяти максимально швидко, адже від тривалості перебування органів поза тілом залежить успіх трансплантації.
Згідно з даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ), реципієнтами стали:
- 16-річна пацієнтка «Охматдиту» з хворобою Вільсона-Коновалова, яка перебувала в реанімації та мала перший статус екстреності. Їй пересадили печінку – це був єдиний шанс на порятунок;
- 14-річний хлопець, який понад сім місяців перебував на діалізі в тій же лікарні, отримав донорські нирки;
- 12-річна дівчинка, якій пересадили серце в Інституті серця МОЗ України, також мала перший статус екстреності.
Загалом операції тривали понад 13 годин.
«Наші реципієнти були дуже важкими. І я щиро вдячний батькам за розуміння того, що їхнє рішення подарувало шанс на життя трьом дітям. Це перший випадок, коли в “Охматдиті” була проведена і діагностика смерті мозку, і вилучення органів, і трансплантація», – розповідає Олег Годік, трансплантолог НДСЛ «Охматдит».
У лікарні наголошують: рішення батьків посмертно подарувати органи своєї дитини – це вчинок надзвичайної сили, який дозволив подарувати життя іншим.
Світла пам’ять маленькій донорці. Велика подяка кожному медику та всім спецслужбам, які долучилися до цієї події, ризикуючи власним життям під час обстрілу столиці.
Нагадаємо, нещодавно в Україні 16-річний донор врятував трьох пацієнтів, подарувавши їм життя після власної смерті.