Масові заклики переходити на українську мову почали з’являтися ще у 2014 році, але нині, на фоні повномасштабної війні, ця тема набула ще більшої актуальності. Відмовляються від мови агресора і українські компанії.
До прикладу, співзасновник Монобанку Олег Гороховський повідомив, що служба підтримки фінустанови переходить на українську. Він також розповів про результати «мовного експерименту», який провели у компанії.
За його словами, було обрано 1000 звернень клієнтів російською мовою. У них запитали, чи не заперечують вони, щоб оператор Монобанку відповідав на їхні запитання українською.
«96,3% сказали, що це не є для них проблемою. Вочевидь, денацифікація проходить успішно! Отже, відповідь російською мовою в підтримці Монобанку тепер доступна тільки у разі наполегливого прохання клієнта і на розсуд оператора», – робить висновок Гороховський.
Він також звернувся до власників компаній, які досі продовжують підтримувати інтерфейси російською: «…хіба наш приклад і цей експеримент не гарне підтвердження, що відмова від російськомовних інтерфейсів не вдарить по вашому бізнесу?».
Співзасновник Монобанку вважає, що російськомовним інтерфейсам немає місця в Україні.
«Російська мова – ок, це особистий вибір кожного українця. А російськомовні інтерфейси використовуються на росії. До речі, покажіть хоча б один російський сервіс, що має інтерфейси українською, і це при тому, що ми не бомбимо їхні міста і не вбиваємо їхніх жінок, літніх людей і дітей…», – підсумовує він.
Раніше Гороховський уже писав: «Найбільший український банк «ПриватБанк» прибрав російську мову зі свого сайту та застосунку «Приват24» для бізнесу, а з основного застосунку «Приват24» для фізичних осіб її планують видалити у найближчому оновленні. Слава Україні!».
А також повідомив, що російська мова у цифрових сервісах Нової пошти наразі більше недоступна: «Нова пошта, мабуть, найкращий поштовий сервіс у світі!».
А ще у додаток ОщадБанку додали «файну мову» – обов’язково протестуйте.
Раніше ProSlav розповідав, що робити у разі вимкнення електроенергії.